Tiesa.com   |   Justė Maldžiūtė   |   2015-11-14

Vairuotojo pažymėjimas Anglijoje. Pradžiamokslis

  
Vairuotojo pažymėjimas Anglijoje. Pradžiamokslis Jei norite išmokti gerai vairuoti ir išlaikyti vairavimo egzaminą, deja, sutaupyti nepavyks.
Pirmą kartą sėdančiam už vairo mokiniui gali prireikti apie 20 - 30 val. pamokų su instruktoriumi.

Jei vis dar delsiate, bet norite pradėti vairuoti Jungtinėje Karalystėje - pirmyn. Jei norite išmokti gerai vairuoti ir išlaikyti vairavimo egzaminą, deja, sutaupyti nepavyks. Tačiau įdėjus pastangų išlaikyti vairavimo egzaminą bus vieni juokai.

Vairuotojo ir transporto priemonių licenzijavimo angentūra (angl. The Driver and Vehicle Licensing Agency, DVLA) yra atsakinga už vairuotojus ir transporto priemones visoje Jungtinėje Karalystėje. Statistiniais duomenimis 2014 metais vairavimo egzaminą Anglijoje išlaikė 47.1 procentai mokinių, tačiau, kasmet išlaikančiųjų mažėja.
Nuo ko pradėti?
 
Visų pirma, reikia įsigyti laikinąjį vairuotojo pažymėjimą (angl. Provisional licence). Jį gali gauti visi, turintys nuolatinę gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje nuo 17 metų, turitys nacionalinį draudimo numerį (angl.National insurence number, NI) ir medicininių problemų neturintys asmenys.
 
Internetinėje svetainėje užpildę paraišką laikinajam vairuotojo pažymėjimui gauti, turėsite sumokėti 34 svarus. Trijų savaičių laikotarpyje, paštu gausite kitą anketą, kurioje reikės patiksinti savo asmens duomenis ir įklijuoti nuotrauką.
 
Šią anketą išsiųskite paštu kartu su savo originaliu asmens dokumentu, pasu arba ID kortele, nurodytu adresu anketoje ir kelių savaičių laikotarpyje laikinasis vairuotojo pažymėjimas atkeliaus tiesiai į jūsų namus. Laikinasis vairuotojo pažymėjimas išduodamas dešimčiai metų.
Teorijos testas
 
Teoriją galite išmokti savarankiškai arba mokytis kartu su praktine dalimi. Teorijos testui pasiruošti yra kelios mokomosios programos (angl. The Official DVSA Complete Theory Test): mobiliosios aplikacijos, kompaktiniai diskai ir spausdintos knygos. Visa tai galima įsigyti parduotuvėse, knygynuose bei internete.
 
Jei jau pasiruošėte ir esate įsitikinę, kad teorijos testas jums vieni juokai, tereikia prisijungti prie gov.uk/book-theory-test svetainės, pasirinkti norimą datą ir laiką laikyti teorijai jums artimiausiame rajone. Pasirinkę ir patvirtnę laiką sumokėsite 23 svarus teorijos testui laikyti. Teste bus užduota 50 klausimų, iš kurių 43 turi buti atsakyti teisingai.
 
Jei jums pasiseks, tą pačią dieną po teorinės dalies išlaikymo gausite pažymą, patvirtinančią, kad testas sėkmingai išlaikytas.
 
Vairavimo instruktoriai
 
Vairavimo instruktorių Anglijoje apstu, nesudėtinga susirasti ir lietuviškai kalbančius instruktorius. Tačiau, nepamirškite, vairavimo egzaminas būna tik anglų kalba. Vairavimo pamokų kaina svyruojanti, tačiau visur panaši: nuo 18 iki 25 svarų per valandą.
 
Pirmą kartą sėdančiam už vairo mokiniui gali prireikti apie 20 - 30 val. pamokų su instruktoriumi. Tačiau viskas priklauso tik nuo jūsų pačių.
 
Ilgametė vairavimo instruktorė Indrė pataria, kad svarbiausia įdėti daug pastangų ir noro. Nors žinoma, iš dalies tai ir sėkmės reikalas. Vairavimas Anglijoje šiais laikais yra būtinybė, todėl žmonės nesustoja mokytis. Anot Indrės, išmokti vairuoti yra nesudėtinga jei tik yra didelis noras ir esate pasiruošę įdėti daug jėgų ir negailėti savo laiko.
Vairavimo praktinis testas
 
Kai vairavimo instruktorius yra patenkintas jūsų vairavimu, jums paskirs patogų laiką vairavimo egzaminui laikyti. Egzamino kaina - nuo 80 svarų. Papildomai reikia sumokėti vairavimo instruktoriui, nes egzaminas laikomas su tuo pačiu automobiliu, kuriuo mokinotės visą laiką iki egzamino dienos. Tiesa, jūsų vairavimo instruktorius vairavimo praktikos teste nedalyvaus.
 
Vairavimo egzamino praktinės dalies trukmė - apie keturiasdešimt minučių. Egzaminatorius nurodo maršrutą, kurio teks važiuoti. Testo metu vairavimas vyksta tik realiomis sąlygomis, gatvėse. Stebimas mokinio pastabumas, reakcija ir daugybė kitų savybių, kurios būtinos geram vairuotojui.
 
Vairavimo egzaminui pasibaigus egzaminatorius praneša ar jūs išlaikėte testą. Jei jį išlaikėte, egzaminatorius užpildo formą, kuria patvirtina, kad testas išlaikytas. Testo pabaigoje paimamas jūsų laikinasis vairuotojo pažymėjimas. Kelių savaičių laikotarpyje paštu jums atsiunčiamas nuolatinis vairuotojo pažymėjimas, kuris galios dešimt metų iki atnaujinimo.
 
Dažnas klausimas - kiek visa tai kainuoja? Automobilio vairavimo teisių laikymas išviso jums atsieis apie septynis šimtus svarų, žinoma, viskas priklausys nuo jūsų pačių.
  

Žymos: Vairavimas, Vairavimo egzaminas

Komentarai

Naujausi straipsniai