tiesa.com   |   2014-04-02

Taksi Vilniuje brangs dvigubai?

  
Taksi Vilniuje brangs dvigubai? Šiuo metu sostinėje važiuojantys taksi už vieną kilometrą moka nuo 1,5 Lt iki 4 Lt.

Sostinėje ruošiamasi vėl išjudinti taksi rinką. Vilniaus savivaldybėje vyko posėdis, kurio metu buvo tariamasi dėl naujų taisyklių. Jos galiotų visoms be išimtiems mieste dirbančioms įmonėms, pranešė portalas delfi.lt. Didžiausias pokytis – įmonės turės keleivius vežioti gerokai naujesniais automobiliais, o tai reiškia, kad kainos labai išaugs.

 Šiuo metu sostinėje taksi paslaugų kainos labai svyruoja. Vienose įmonėse 1 km kainuoja nuo 1,5 iki 1,8 lito, o kitose 2,3-2,4 Lt. Tiesa, ne visos turi naktinius tarifus, kurių įkainiai 2,9-3 Lt už kilometrą.
Pagal naujas taisykles, jeigu jos bus patvirtintos, keleiviai nuo kitų metų pradžios važinės tik tais automobiliais, kurie atitiks Euro-5 emisijos standartą, turės ABS (stabdžių antiblokavimo) sistemą. Be to kiekviename automobilyje turės būti bent keturios oro pagalvės: vairuotojo ir keleivio pusėje. Skaičiuojama, kad tokie automobiliai yra iki 5 metų amžiaus ir kainuoja 30-50 tūkst. litų, nelygu, kokios klasės automobilio norima.
 
Patvirtinus tokius standartus, kuriuos dabar atitinka vos 5 proc. automobilių, kitus tektų keisti. Prognozuojama, kad kainos pakiltų iki 4 litų už kilometrą.
 
Taksi paslaugų teikėjų asociacijos prezidentas ir įmonės „Standart taksi" vadovas Ričardas Kriukovas kalbėdamas su portalu delfi.lt įžvelgė sąmokslą. Anot jo, taisykles, apie kurias kalba Vilniaus savivaldybės darbuotojai atitinka tik viena įmonė, kuri ir priklauso tai pačiai Savivaldybei, „Vilnius veža“. Tačiau jie dirba nuostolingai, nes konkurentai rinkoje siūlo tas pačias paslaugas už gerokai mažesnes kainas.
 
Savivaldybės atstovai tokius kaltinimus atmeta ir pakeitimus argumentuoja tuo, kad nemažai taksi paslaugas teikiančių įmonių nemoka mokesčių, jose nelegaliai dirba vairuotojai. Jeigu paslaugos kaina pakiltų, įmonės turėtų realias galimybes dirbti skaidriai, nes tai leistų pagerėjusi jų finansinė padėtis.
 
 
  

Žymos: Automobiliai, Transportas

Komentarai

Naujausi straipsniai