Tiesa.com, Bbc.com   |   2019-02-12

Taksi ir privačių vežėjų laukia papildomi tikrinimai

  
Taksi ir privačių vežėjų laukia papildomi tikrinimai
© Pixabay.com

Visi taksi vairuotojai ir privatūs vežėjai ateityje turės praeiti sustiprintą jų kriminalinės veiklos tikrinimą, skelbia vyriausybė.

Transporto departamentas pateikė pasiūlymą sugriežtinti taksi vairuotojams ir privatiems vežėjams skirtų licencijų išdavimą, taip siekiant apsaugoti pažeidžiamus keleivius.
Pernai paviešintame vyriausybės pranešime skelbiama, kad vairuotojams taikomi įstatymai „nėra tinkami moderniam pasauliui“, rašo Bbc.com.
 
Taip pat siūloma visuose taksi ir privačių vežėjų automobiliuose įtaisyti vaizdo stebėjimo kameras. Jų užfiksuota vaizdo medžiaga būtų tikrinama tik tada, jei įvyktų nusikaltimas.
 
Vyriausybė teigia, kad dėl šių priemonių atsirastų minimalūs vairuotojams taikomi standartai, taip pat būtų nustatomos darbo ribos, t.t. vairuotojai pavežėjais dirbti ar taksi paslaugų teikti negalėtų už kelių šimtų kilometrų nuo jų licencijavimo vietos esančiose teritorijose. Pagal dabar galiojančius įstatymus, asmuo, kuriam vietinė Anglijos ir Velso valdžia neišdavė leidimo dirbti taksistu ar privačiu vežėju, licenciją gali išsiimti kitame mieste, kur taikomos ne tokios griežtos taisyklės.
 
„Nors dauguma mūsų vairuotojų elgiasi saugiai ir atsakingai, buvo nemažai atvejų, kai taksi vairuotojai savo darbu pasinaudojo pažeidžiamiems asmenims, moterims ir vaikams vilioti, – sakė Nusratas Ghani, taksistų ministras. – Šios taisyklės leistų įsitikinti, kad asmuo yra tinkamas būti vairuotoju, bendrauti su žmonėmis, užtikrinti jų saugumą.“
Pernai paaiškėjo, kad taksistų licencijos buvo išduodamos ir asmenims, nuteistiems už įvairius nusikaltimus, taip pat neatsakingą vairavimą, lytinius nusikaltimus prieš vaikus.
 
  

Žymos: Taksi, Įstatymai, Vairuotojai, Vežėjai, vairuotojas

Komentarai

Naujausi straipsniai