Tiesa.com   |   2016-01-13

Sukčiai į savo schemas įtraukė viešąjį transportą

  
Sukčiai į savo schemas įtraukė viešąjį transportą Sukčiai priversdavo staigiai stabdyti autobusus.

Didžiojoje Britanijoje atskleistas naujas sukčiavimo būdas – nusikaltėliai gatvėse sukelia avarines situacijas, kurių metu neva patiria traumas ir dėl to gauna nemenkas draudimo kompanijų išmokas.

Tai pavyko įrodyti išanalizavus seriją eismo įvykių Shefield mieste, į kuriuos pateko dviaukščiai maršrutiniai autobusai, o kaltininkais pripažinti pastarųjų vairuotojai. Po šių avarijų į draudimo kompanijas kreipėsi 26 žmonės, patyrę vienodas traumas – kaklo patempimus. Tokį sveikatos sutrikimą yra labai sunku patvirtinti arba paneigti, tad dažniausiai nukentėjusiesiems išmokėtos iki 3 tūkst. svarų sterlingų dydžio kompensacijos.
Tik pradėjus tyrimą paaiškėjo, jog avarijos buvo iš anksto suplanuotos ir apgalvotos. Sukčiai pasidalindavo į dvi grupes: vieni važiuodavo automobiliu ir netikėtai užtverdavo kelią lėtai važiuojantiems autobusams, o jų bendrininkai buvo keleivių vietose. Tokiose situacijose autobusas staigiai stabdydavo ir net susidurdavo su kita transporto priemone, įvykių metu rasdavosi ir „nukentėjusieji“, kurie vėliau gaudavo draudimo išmokas.
 
Kartą į savo schemą sukčiai sugebėjo įtraukti ir autobuso vairuotoją, kuris specialiai rėžėsi į priešais važiuojantį automobilį ir taip atverdamas galimybes imituoti traumas. Vairuotojo kaltė buvo įrodyta, jis nuteistas 20 mėnesių laisvės atėmimo bausme.
 
Įprastai tokių imitacijų metu keleiviais apsimesdavo 8 asmenys. Sukčiams buvo nusispjauti į tai, kad be jų autobuse būdavo dar dešimtys keleivių, kuriems kilo realus pavojus rimtai susižaloti. „Nukentėjusiųjų“ skundus draudikams visada pateikdavo ta pati žalos išieškojimo bendrovė.
 
Kartą į draudikus kreipėsi per 40 žmonių, kurie pramogavo išsinuomoję privatų dviaukštį autobusą, kuris, važiuodamas 10 mylių per valandą greičiu, trenkėsi į automobilį. Tuomet pareikalauta atlyginti 230 tūkst. svarų sterlingų už neva patirtas traumas.
  

Žymos: Viešasis transportas, Draudimas, Sukčiavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai