Tiesa.com   |   2017-10-23

„Ryanair“ pilotai Stanstedo oro uoste pateikė naujų reikalavimų sąrašą

  
„Ryanair“ pilotai Stanstedo oro uoste pateikė naujų reikalavimų sąrašą Analitikai pažymi, kad „Ryanair“ keliami reikalavimai yra per dideli.
Analitikai pažymi, kad „Ryanair“ keliami reikalavimai yra per dideli.

Airijos pigių skrydžių įmonės „Ryanair“ pilotai, aptarnaujantys didžiausią įmonės bazę Londono Stanstedo oro uoste, pareikalavo dukart padidinti priedą prie darbo užmokesčio ir tokio dydžio priedą mokėti visuose Europos oro uostuose, kuriuose veikia „Ryanair“, praneša Airijos transliuotojas RTE.

savaitę daugiau kaip 60 proc. „Ryanair“ pilotų Stanstedo oro uoste pasisakė prieš oro bendrovės pasiūlymą padidinti darbo užmokestį ir išmokėti premijas bei kompensacijas, kurių bendra suma sudarytų 22 tūkst. svarų ir dėl kurių pradinė atlyginimo suma galėtų padidėti iki 74 tūkst. svarų per metus.
Praėjusį savaitgalį „Ryanair“ Europos darbuotojų atstovų komitetas (EERC) pasiūlė gerokai padidinti priedą. Jeigu komiteto reikalavimai bus patenkinti, vidutinis orlaivių kapitonų užmokestis padidės nuo 64 tūkst. iki 150 tūkst. svarų per metus. Antrųjų pilotų užmokestis padidės mažiau.
 
Pilotai taip pat reikalauja teisės į kolektyvines derybas. Tačiau pigių skrydžių įmonės vadovybė ir toliau sutinka derėtis tik per darbuotojų atstovus vietoje.
 
Tuo tarpu EERC taip pat tvirtina, kad „Ryanair“ turi padengti išlaidas pilotų mokymui ir sveikatos patikroms, uniformai bei transportui iki oro uosto. Komiteto nuomone, įmonė pilotus orlaivyje taip pat turi aprūpinti nemokamais gėrimais ir maistu.
 
„Ryanair“ anksčiau buvo įspėjusi, kad tuo atveju, jeigu jos pasiūlymas bus atmestas, pilotų užmokestis ir premijos nebus didinamos penkerius metus.
 
Analitikai pažymi, kad „Ryanair“ keliami reikalavimai yra per dideli.
 
Dėl problemų su pilotų darbo tvarkaraščiais ir netinkamo atostogų skaičiavimo „Ryanair“ teko atšaukti daugiau kaip 20 tūkst. skrydžių.
Įmonė paskelbė ketinanti įdarbinti daugiau kaip 100 naujų pilotų. Stanstede jiems bus pasiūlytas padidintas užmokestis, kurio atsisakė dabartiniai darbuotojai.
 
 
 
 
  

Žymos: Ryanair, Pigūs skrydžiai, pilotai, Stansted oro uostas

Komentarai

Naujausi straipsniai