Tiesa.com   |   Mantas Petruškevičius   |   2015-10-14

Perkamiausieji Didžiosios Britanijos automobiliai

  
Perkamiausieji Didžiosios Britanijos automobiliai „Ford Fiesta“ gamintojus galima pagirti už patogų ir manevringą „supermini“ klasės automobilį.

Naujų automobilių pardavimas Anglijoje muša rekordus. Neabejojama, kad per 2015 metus automobilių šioje šalyje bus parduota daugiausiai per pastarąjį dešimtmetį, o bendra pardavimų kreivė kyla į viršų jau 43 mėnesius iš eilės.

Atrodo, jog naujų automobilių pirkėjus nedaug tejaudina šią pramonę drebinantis „Volkswagen dyzelgeitas“. Šios kompanijos produkcija ir po skandalo yra viena iš perkamiausių, o dešimtuke galima atrasti net tris „Volkswagen“ koncerno gaminamus automobilius.
Pasitelkus įdomiąją statistiką iš Transporto priemonių gamintojų ir pardavėjų asociacijos (angl. Society of Motor Manufacturers and Traders), fiksuojančios visus automobilių įsigijimo sandorius šalyje, paaiškėjo, kurių mašinų iki rudens buvo nupirkta daugiausiai.
 
Sudarius dešimties perkamiausių naujų automobilių sąrašą paaiškėjo, jog britų meilė nedidelėms, taupioms ir praktiškoms mašinoms gerokai didesnė, nei išvaizda ir patogumais išsiskiriantiems brangesniems modeliams. Tą patvirtina tik dešimtoji „Mercedes“ C klasės limuzino vieta perkamiausiųjų sąraše.
 
Kas tie kiti šiemetiniai pretendentai, neketinantys lengvai užleisti perkamiausiųjų sosto? Tai visas būrys vadinamųjų mažųjų supermini klasės automobilių, karaliaujančių siaurose D. Britanijos gatvėse.
 
1. „Ford Fiesta“– šiemet parduota 108 054 automobiliai
Populiariausias pasaulyje „Fordas“ jau ilgus metus yra vienas iš lyderių ir pelnytai gali vadintis populiariausiu Jungtinėje Karalystėje parduodamu automobiliu. „Ford“ gamintojus reikia pagirti ne tik už siūlomą nemažą komplektavimo įvairovę (nuo bazinės iki „Fiesta ST“ versijos), bet ir už patogų bei manevringą „supermini“ klasės automobilį.
 
2. „Vauxhall Corsa“ – šiemet parduota 72 835 automobiliai
 
 
Naujasis „Vauxhall Corsa“ Didžiojoje Britanijoje pradėjo metus itin stipriai. Išsiveržęs į priekį jis galiausiai turėjo užleisti lyderio poziciją, tačiau iki šiol užima garbingą antrąją vietą. Nebrangūs, praktiški ir patikimi, „Vauxhall“ vardu D. Britanijoje žinomi „Opel“ automobiliai dar kartą pabrėžia geriausias savo savybes.
Senųjų vokiečių automobilių gamintojo skeptikų juokelis, kad net naktį gali girdėti, kaip už lango „Opelis“ rūdija, jau seniai pamirštas, o naujasis „Corsa“ jau ne vienerius metus yra vienas iš perkamiausių miesto automobilių visoje Europoje.
 
3. „Ford Focus“ – šiemet parduota 69 053 automobiliai
 
 
Amerikiečių automobilių pramonės milžinė „Ford“ dar kartą gali pasigirti puikiais pardavimo tempais Jungtinėje Karalystėje. Įdomu tai, kad šiemet „Focus“ ir „Fiesta“ modeliai perkamiausiųjų dešimtuke susikeitė vietomis.
 
Siūlydama vairuotojams patogų automobilio valdymą, praktišką, tačiau atnaujintą dizainą bei itin taupius variklius, „Ford“ tvirtai pirmauja perkamiausiųjų sąrašuose.
4. „Volkswagen Golf“ – šiemet parduota 59 200 automobilių
 
 
Nuo neatmenamų laikų populiariausias pasaulyje „Volkswagen“ automobilis, nedaug atsilikdamas nuo perkamiausiųjų trejeto, mina ant kulnų oponentų „Focus “ modeliui.
 
Nuo metų pradžios „Golfų“ Jungtinėje Karalystėje užregistruota 9853 mažiau nei „Fordų“, tačiau komfortiškas, ilgesnėse kelionėse patogus automobilis turi nemažai privalumų. Vienas iš jų – didelis variklių pasirinkimas (beje, dyzelinių – taip pat…)
 
5. „Nissan Qashqai “– šiemet parduota 49 715 automobilių
 
 
Japonijos automobilių gamintojo „Nissan“ modelis „Qashqai“ yra laikomas pirmuoju moderniu „krosoveriu“, galinčiu pasigirti itin dideliu praktiškumu. Tai puikus automobilis šeimai bei pirmasis dešimtuke iš didesnių mašinų.
 
„Quashqai“ modelis buvo pradėtas gaminti vos prieš dvejus metus, o naujausias japonų darbas šiemet nesunkiai pateko tarp penkių perkamiausių automobilių D. Britanijoje.
 
6. „Volkswagen Polo“ – šiemet parduota 45 537 automobiliai
 
 
Antrasis liūdnai spaudoje pagarsėjusios „Volkswagen“ kompanijos gaminys – senas geras, paprastas, tačiau neprastas „Polo“. Pagal technines savybes naujasis šių metų modelis tiesioginėje kovoje kaunasi su „Ford Fiesta“.
 
Vairuoti naująjį „Polo“ patogu ir praktiška, tad kiekvieną kartą užsukus į degalinę piniginės plačiai atverti tikrai neprireiks.
 
7. „Vauxhall Astra“ – šiemet parduoti 42 687 automobiliai
 
 
Dar vienas „Ford“ konkurentas, šį kartą tiesioginis „Focus“ modelio oponentas, „Vauxhall Astra“ turi didelių ambicijų pasivyti trečdaliu daugiau šalyje parduodamų „Fordų“.
 
Kaip seksis per likusius metų mėnesius, pamatysime, o kol kas šis puikus šeimos hečbekas vilioja pirkėjus nedidele kaina ir patikimumu.
 
8. „Audi A3“ – šiemet parduota 38 253 automobiliai
 
 
Trečiasis „Volkswagen“ koncernui priklausančios „Audi“ kompanijos kūrinys – „A3“ – dalijasi daugeliu detalių su „Golf“, nes yra surenkamas naudojant tą pačią surinkimo platformą.
 
Papildomos komforto detalės bei užuomina į liukso klasei būdingą komplektaciją yra orientuota į pasiturinčių pirkėjų segmentą. Vis dėlto 38 tūkstančiai parduotų auromobilių rodo, kad „A3“ nebuvo sunku surasti savo pirkėją Didžiojoje Britanijoje.
 
9. „Mini“– šiemet parduota 35 679 automobiliai
 
 
Prieš pasirodydami rinkoje naujos kartos „Mini“ turėjo daug tikslų, tačiau pagrindinis iš jų buvo nukonkuruoti kitą retro stilių primenantį automobilį – „Fiat 500“. Po beveik dvejų metų galima drąsiai teigti, jog planas išdegė, taigi tikslas buvo pasiektas.
 
Iš dešimtuko išstumtas „Fiat 500“ nebėra toks populiarus, o „Mini“ naujus pirkėjus vilioja išskirtine išvaizda, manevringo vairavimo malonumu bei įspūdingai atrodančiu erdviu salonu.
 
10. „Mercedes C-Class“ – šiemet parduota 35 505 automobiliai
 
 
Apžvelgę beveik visa perkamiausių D. Britanijos automobilių sąrašą, sugrįžtame prie straipsnio pradžioje paminėto „Mercedes“. Šio automobilių milžino vardas ir produkcijos kokybė asocijuojasi su pačiais aukščiausiais standartais.
 
Tą tik patvirtina pastarųjų metų kompanijos šūkis: „Geriausias, arba nieko“. (Angl. The best or nothing). Tačiau paskutinę vietą D. Britanijos perkamiausiųjų dešimtuke „Mercedes“ C klasės modelio gamintojai turėtų laikyti tikru laimėjimu bei gero darbo pripažinimu dėl dviejų priežasčių: šis automobilis nekonkuruoja su kitais masiškai gaminamais ir daugelio perkamais miesto automobiliais.
 
Panašiai kaip „Formulės-1“ lenktynėse pastaruosius keletą sezonų, taip ir perkamiausiųjų grupėje C klasės „Mercedes“ žaidžia kitoje lygoje.
 
Pagrindinis jo oponentas mažmeninėje rinkoje yra ne devyni nebrangūs miesto automobiliai, o prabangusis „BMW“ 4 klasės limuzinas. Pastarojo šiame reitinge nėra, dėl to „Mercedes“ C klasės gamintojai bent kol kas gali džiaugtis ne mažiau, nei „Ford Fiesta“ kūrėjai.
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Automobiliai, Populiariausi automobiliai

Komentarai

Naujausi straipsniai