Tiesa.com   |   2017-12-21

Per 32 įmonės gyvavimo metus - to niekada nėra buvę

  
Per 32 įmonės gyvavimo metus - to niekada nėra buvę
© tiesa.com
To įmonėje dar nėra buvę.
Pirmasis tokio masto „Ryanair“ pilotų streikas per įmonės 32 metų istoriją.

„Ryanair“ pilotai Vokietijoje penktadienį pirmą kartą streikuos, pareiškė profsąjungos vadovai, prieš Kalėdų atostogų laikotarpį dar padidinę spaudimą Airijos pigių skrydžių įmonei, kuri visoje Europoje raginama pripažinti profsąjungas.

Po to, kai buvo skubiai atšauktos numatytos pradinės derybos su oro bendrove, įtakinga Vokietijos profsąjunga „Cockpit“ ketvirtadienį pareiškė, kad pilotai Vokietijos oro uostuose surengs „įspėjamąjį“ keturių valandų streiką.
„Streikuoti kviečiami visi „Ryanair“ tiesiogiai dirbantys pilotai“, – pareiškė „Cockpit“.
 
Jeigu į šaukimą bus atsiliepta, tai bus pirmasis tokio masto „Ryanair“ pilotų streikas per įmonės 32 metų istoriją.
 
Pilotams Vokietijoje, Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje pagrasinus surengti streikus, „Ryanair“ praėjusią savaitę žengė beprecedentį žingsnį, pasiūliusi pripažinti profsąjungas.
 
Vokietijos „Cockpit“ pareiškė, kad „Ryanair“ atšaukė derybas, nes prieštaravo, kad jose dalyvautų du iš penkių profsąjungos atstovų, o tai rodo, kad įmonė „neturi noro dalyvauti konstruktyviose derybose“.
„Ryanair“ viešą pasiūlymą derėtis su „Cockpit“ galima vertinti kaip dar vieną ryšių su visuomene triuką“, – pareiškė profsąjungos atstovas Ingolfas Schumacheris.
 
„Cockpit“ pridūrė, jog apgailestauja dėl galimų skrydžių sutrikimų ir paragino keleivius dėl savo skrydžių kreiptis į „Ryanair“.
 
Vos prieš kelias valandas Dubline įsikūrusiai oro bendrovei pavyko išvengti Kalėdų skrydžių chaoso Airijoje, nes ji sutiko profsąjungą „Impact“ oficialiai pripažinti oro bendrovės pilotų atstove.
 
Šis oro bendrovės sprendimas laikomas esminiu lūžiu, nes nuo 1994 metų „Ryanair“ vadovaujantis Michaelas O'Leary (Maiklas O‘Lyris) griežtai prieštaravo tam, kad darbuotojams atstovautų kokios nors profsąjungos.
  

Žymos: Streikas, Skrydžiai, pilotai, Rayanair

Komentarai

Naujausi straipsniai