Tiesa.com, standard.co.uk, mirror.co.uk   |   2017-09-16

Parsons Green ataka: ISIS prisiėmė atsakomybę, sužeistųjų skaičius dar labiau išaugo, sulaikytas įtariamasis(PAPILDYTA)

  
Parsons Green ataka: ISIS prisiėmė atsakomybę, sužeistųjų skaičius dar labiau išaugo, sulaikytas įtariamasis(PAPILDYTA)
© London ambulance Twitter
ISIS fanatikai švenčia pergalę.
Premjerė Theresa May JK padidinusi terorizmo lygį sakė, kad neišvengiamai gresia dar viena terorizmo ataka.

Po vakar ryte įvykusio teroro akto Londono metro stotyje Parsons Green, premjerė Theresa May Jungtinėje Karalystėje (JK) pakėlė terorizmo lygį nuo padidinto iki neišvengiamo. Už šį teroro aktą atsakomybę prisiėmė ISIS terorizmo grupuotė, sužeistųjų skaičius išaugo iki 29, slaptame susirašinėjime radikalūs aktyvistai tvirtina, kad šis sprogimas tik pasiruošimas – Londono laukia masinė terorizmo ataka. Šeštadienio popietę policija pranešė sulaikiusi 18-metį įtariamąjį.

Premjerė Theresa May JK padidinusi terorizmo lygį sakė, kad neišvengiamai gresia dar viena terorizmo ataka. Grėsmės lygis padidintas visoje JK tačiau daugiausiai dėmesio bus skiriama Londono miestui.
Jame kartu su policijos pareigūnais gatvėse ir transporto mazguose patruliuos ginkluoti kariškiai, kurie apmokyti elgtis krizinėse situacijose. Premjerė įspėjo, kad nors pavojus ir didelis, nereikia prarasti budrumo, tačiau nereikia kelti ir panikos, reikia gyventi savo įprastą kasdienį gyvenimą.
 
Visgi už šį teroro aktą, kuomet metro traukinyje sprogo savadarbis sprogmuo atsakomybę prisiėmė ISIS radikalų grupuotė. Jie norėjo sukelti skaudesnių pasekmių, tačiau laimei per šį įvykį niekas nežuvo ir nesprogo galimai traukinyje buvusi antroji bomba. Sužeistųjų skaičius jau pasiekė 29 asmenis, kurie gydomi įvairiose miesto ligoninėse.
 
Viešumoje pasirodė informacija, kad ruošiamasi dar vienam, tik šį kartą žymiai didesniam teroristiniam išpuoliui. Kaip rašo „Mirror“, žurnalistai gavo slaptos informacijos iš grupinio susirašinėjimo programos „Telegram“. Tai užkoduota sistema, kurioje galui bendrauti tik žmonės, kurie yra susibūrę į tam tikras grupes ir reikia specialaus pakvietimo, kad prisijungti prie bendraminčių būrio. Šioje grupėje galimai teroristinę pakraipą turintys asmenys susirašinėjo, kad šis sprogimas metro, tai tik pratybos pieš laukiančią nelaimę. Grupėje yra per 150 narių, iš Irako, Europos ir kitų pasaulio kampelių kurie akivaizdžiai garbina ISIS judėjimo padarinius.
 
Šiame susirašinėjime rašoma: „Allahuakbar! Lai visi priima mūsų dievą. Melskitės vieninteliam dievui. Amen“.
  

Žymos: Terorizmas, ISIS, Ataka, teroro aktas

Komentarai

Naujausi straipsniai