Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-11

Paminėjęs rugsėjo 11-ąją musulmonas išlaipintas iš lėktuvo

  
Paminėjęs rugsėjo 11-ąją musulmonas išlaipintas iš lėktuvo
© Wikipedia nuotr.
Lėktuvas jau rengėsi kilti, kai teko jį sustabdyti.
Tai visiškas rasistinis ir religinis persekiojimas. Jeigu būčiau baltasis, to nebūtų atsitikę

Vienas Londono gyventojas bando įrodyti, kad iš lėktuvo buvo išlaipintas dėl savo odos spalvos ir religijos: pajuokavęs apie didžiausią teroro aktą istorijoje jis sustabdė pakilimui pasiruošusį lėktuvą ir negalėjo tęsti kelionės.

istoriją viešumon iškėlė pats, kaip jis teigia, nukentėjusysis – 26 metų Mohammad’as Khan’as, kuris buvo prievarta išlaipintas iš lėktuvo ir neatgavęs 560 svarų sterlingų už skrydžio bilietus bei papildomų £817, kuriuos teko išleisti norint pasiekti kelionės tikslą.
Praėjusių metų sausį jaunas vyras išsiruošė į Medellin’ą Kolumbijoje, pirmasis šios kelionės etapas buvo skrydis iš Londono į Džordžiją (JAV) bendrovės „Virgin Atlantic“ lėktuvu.
 
Jam jau riedant pakilimo tako link M. Khan’as greta sėdėjusiam nepažįstamam vyrui tarstelėjo, kad „šiais laikais saugumo patikrinimai griežtesni dėl rugsėjo 11-osios“ taip primindamas žiauriausią teroro aktą istorijoje: 2001 metų rugsėjo 11 d. Niujorke teroristų užgrobti lėktuvai buvo nukreipti į pasaulio prekybos centro dangoraižius, šių įvykių metu žuvo apie 3 tūkst. žmonių.
 
„Lažinuosi, kad Jūsų darbas po rugsėjo 11-osios pasikeitė“, – tarstelėjo vyras greta buvusiai stiuardesei.
 
Šiai tokie žodžiai neatrodė juokingi, ji apie tai informavo skrydžio vadą, kuris apsuko lėktuvą ir pranešė apie M. Khan’o žodžius Heathrow oro uosto policijai, kurie ir išlaipino vyrą neleisdami jam tęsti kelionės šiuo lėktuvu.
Po apklausos norėdamas pasiekti savo kelionės tikslą M. Khan’as išleido papildomus 817 svarų sterlingų. Tačiau nei jų, nei kitų bilietams išleistų pinigų „Virgin Atlantic“ negrąžino. Bylinėdamasis su ja londonietis buvo priverstas išleisti dar 5 tūkst. svarų sterlingų bei padengti teismo išlaidas, tačiau nieko nepasiekė.
 
„Tai visiškas rasistinis ir religinis persekiojimas. Jeigu būčiau baltasis, to nebūtų atsitikę“, – sakė spaudai vyras.
 
Bendrovė jo kaltinimus atrėmė tuo, kad sprendimą išlaipinti M. Khan’ą priėmė atsižvelgiant į jo žodžius girdėjusių ir skrydžio saugumu susirūpinusių keleivių pranešimus.
 
  

Žymos: Musulmonai, Rugsėjo 11, teroro aktas, kelionės lėktuvu

Komentarai

Naujausi straipsniai