Daily Mail ir Tiesa.com inf.   |   2012-04-09

Neįtikėtinas sprendimas: Londone per Temzę žmones kels gondolos...100 metrų aukštyje 

  
Neįtikėtinas sprendimas: Londone per Temzę žmones kels gondolos...100 metrų aukštyje Gondolos sujungs Temzės krantus Londono rytuose.

Londone artimiausiu metu bus pristatyta visiškai nauja viešojo transporto rūšis. Dabartinę susisiekimo sistemą papildys gondolos, kurios žmones per Temzę rytinėje miesto dalyje kels beveik 100 m aukštyje. Dar prieš olimpiadą abiejuose krantuose ir pačioje upėje bus baigti statyti trys futuristiniai bokštai, per kuriuos bus ištempti lynai – gondolų kelias.

Nauja viešojo transporto linija sujungs O2 arena pietiniame krante ir ExCel parodų centrą rytinėje miesto dalyje. 02 arenoje vyks gimnastikos ir krepšinio finalai, o parodų centre – septyni Olimpiados ir šeši Parolimpiados renginiai.
 
Virš upės nuolat kursuos 34 gondolos, vienoje daugiausia galės keliauti 10 žmonių. „Transport of London“ (TfL) tikisi, kad naująja transporto priemone kiekvieną valandą naudosis apie 2500 žmonių. Tai prilygsta 40-ties autobusų keleivių skaičiui.
 
Projekto sumanytojų teigimu, gondolos ne tik sumažins apkrovas Londono keliuose bei metro, bet ir taps turistų magnetu. Iš jų per langus atsivers puiki miesto panorama, nes keleiviai bus pakelti beveik į 100 m aukštį. Naujosios transporto sistemos statyboms vadovaus bendrovė „Mace“, „London Eye“ ir dangoraižio „Sharp“ projektų įgyvendintoja.
 
Pagrindinis gondolų minusas – kaina. „Oro tiltas“ kainuos net 60 mln. svarų sterlingų. Pernai dar buvo skaičiuojama, kad projektas kainuos 25 mln. ir sumą surinks privatūs investuotojai, tačiau dabar aišku, kad jis pareikalaus ir miesto biudžeto pinigų. Dubajaus oro linijos „Emirates“ pagal 10 metų rėmimo kontraktą sumokės 36 mln. svarų sterlingų.
 
„Tfl“ kol kas negali pasakyti, kiek kainuos kelionė nauja transporto priemone, bet pažadėjo, kad joje veiks „Oyster“ kortelės.
 
  

Žymos: Londonas, Viešasis transportas, Olimpiada

Komentarai

Naujausi straipsniai