Mantas Petruškevičius   |   2016-09-28

Naktinis metro jau Londone

  
Naktinis metro jau Londone Naktinis Londono metro važiuos ištisą parą savaitgaliais.
Nuo šiol visą naktį savaitgaliais veikiančiose stotyse budės darbuotojai, tad iškilus neaiškumams ar prireikus pagalbos keleiviams žadama padėti nedelsiant.

Po ilgo laukimo, po daugybės protestų ir ne kartą kaitaliotų datų rugpjūčio 19-ąją pagaliau buvo duotas startas pirmajam naktiniam metro traukiniui. Žalia šviesa tą naktį buvo uždegta raudonos Centrinės bei Victoria‘os linijų metro. Nuo antrojo spalio penktadienio naktiniame metro žemėlapyje išvysime ir daugiau spalvų – visų pirma Jubilee, kiek vėliau – Northerno ir Piccadilly‘o linijų maršrutus.

Apie jų atidarymą transporto sistemos atstovai žada paskelbti artimiausiu metu.
Naktinis Londono metro kursuos ištisą parą savaitgaliais, nuo vėlaus penktadienio vakaro iki sekmadienio ryto. Ką dar naudinga ir įdomu sužinoti apie visų ilgai lauktą transporto paslaugą, kurios Londonui jau seniai trūko?
 
Kodėl užtruko taip ilgai?
 
Londono transporto vadovai ilgai atidėliojo naktinį metro ne tik dėl nuolatinių darbuotojų streikų, kuriais buvo reikalaujama geresnių darbo sąlygų ir didesnio atlygio. Ne mažiau svarbūs buvo ir geležinkelio tinklo modernizavimo klausimai. Reikėjo atnaujinti dešimtis kilometrų bėgių ir pritaikyti ne pirmos jaunystės traukinius suplanuotiems pokyčiams, kai kelionių teks atlikti kur kas daugiau.
 
Ateityje planuojama tęsti trasų atnaujinimo darbus ir nuo 2020 metų maršrutus papildyti mažaisiais DLR bei antžeminiais (angl. overground) traukiniais.
Kokiais maršrutais metro važiuos?
 
Centrinės linijos traukiniai savaitgalių naktimis važinės kas 10 minučių tarp White City‘o ir Leytonstone‘o stočių ir kas 20 minučių tarp Ealing Broadway‘aus ir White City‘o bei Leytonstone‘o–Loughtono ir Hainaulto.
 
Kol kas neplanuojami maršrutai tarp North Actono ir West Ruislipo, taip pat tarp Loughtono ir Eppingo bei Woodfordo–Hainaulto stočių.
 
Jubilee ir Victoria linijų traukiniai jau šį rudenį savaitgalio naktimis kursuos kas 10 minučių įprastu dienos maršrutu.
Nuo antrojo spalio penktadienio naktiniame metro žemėlapyje išvysime daugiau spalvų – visų pirma Jubilee, kiek vėliau – ir Northerno, ir Piccadilly‘o linijų maršrutus. Nuo antrojo spalio penktadienio naktiniame metro žemėlapyje išvysime daugiau spalvų – visų pirma Jubilee, kiek vėliau – ir Northerno, ir Piccadilly‘o linijų maršrutus.
North‘o linijos traukinių keleiviai sulauks vidutiniškai kas aštuonias minutes tarp Mordeno ir Camden Towno bei kas 15 minučių keliaudami Camden Towno–High Barneto / Edgware‘o maršrutu. Paslauga nebus teikiama tik atokesnėse Mill Hill Easto ir Banko atšakose. Vietoj to į dvi dalis prieš centrą išsišakojančios šiaurinės linijos metro naktį kursuos per Charing Crosso stotį.
 
Piccadilly‘o linijos traukiniai važiuos vidutiniškai kas 10 minučių tarp Cockfosterso ir Heathrow‘o 5-ojo terminalo. Dėl mažesnių keleivių srautų savaitgalio naktimis bus atsisakyta Acton Towno–Uxbridge‘o atkarpos, tačiau dažni naktinių autobusų reisai į Uxbridge‘o rajoną su kaupu atstoja traukinių trūkumą.
 
Ar numatomi nauji maršrutai?
 
Netolimoje ateityje prie kitų naktinio metro trasų planuojama prijungti Metropolitano, Districto, Hammersmith‘o ir City‘o traukinius. Tai planuojama įgyvendinti po to, kai bus užbaigti transporto sistemos modernizavimo darbai. Žinant TFL numatomų atlikti darbų apimtis ir jų atlikimo greitį, tikėtina, jog tai neįvyks nei kitąmet, nei dar po metų. Daug realesnė galimybė, jog dalis Londono antžeminės metro sistemos (overground) prisijungs prie naktinių kelionių tiekėjų, ir tikėtina – jau ateinančiais metais.
 
Kiek naktinis metro kainuos?
Naktinių kelionių metro kaina nesiskirs nuo įprastų, ne piko valandų kelionių dieną. Nuolatinis dienos kelionių bilietas galės būti naudojamas ir naktimis, jis galios iki kitos dienos 4:29 val. ryto. Visi kiti nuolatiniai kelionių bilietai taip pat be trukdžių galios naktimis – tiek savaitės, tiek mėnesio bilietai.
Naktinis Londono metro važiuos ištisą parą savaitgaliais, nuo vėlaus penktadienio vakaro iki sekmadienio ryto. Naktinis Londono metro važiuos ištisą parą savaitgaliais, nuo vėlaus penktadienio vakaro iki sekmadienio ryto.
 
Pagalba neįgaliesiems – ir dieną, ir naktį
 
Prireikus specialios pagalbos neįgaliųjų vežimėlius valdantiems keleiviams stočių personalas padės įlipti ir išlipti bei leis pasinaudoti stotyse esančia nesudėtinga įranga taip pat, kaip ir dienomis.
 
Kas užtikrins saugumą?
 
Nuo šiol visą naktį savaitgaliais veikiančiose stotyse budės darbuotojai, tad iškilus neaiškumams ar prireikus pagalbos keleiviams žadama padėti nedelsiant. Be to, siekiant išvengti pavojingų konfliktų bus itin sustiprintas policijos patruliavimas. Britų transporto policija yra įsipareigojusi skirti 100 pareigūnų, jie budės 144 stotyse. Be jos, stotyse ir traukiniuose budės ir ginkluoti pareigūnai.
 
Nuo stoties iki namų – autobusu
 
Prieš diegiant naktinio metro projektą nebuvo užmiršti keleiviai, naktį iš stoties turintys parsigauti namo atokesnėmis gatvėmis. Kurį laiką neradus sprendimo, galiausiai buvo nutarta pailginti autobusų važiavimo valandas, ypač tų, kurie kursuoja pro atokiau esančias stotis. Dėl to nuo šiol nemaža dalis autobusų maršrutų penktadienio ir šeštadienio naktimis keleivius aptarnaus iki ryto. Nuo rugpjūčio 19-osios nakties savaitgaliais kai kurių populiarių maršrutų autobusai Londone važiuoja visą parą: 34, 123, 145, 158, 296, E1, W3 ir W7 bei daugelis kitų.
 
 
  

Žymos: Londono metro, Naktinis metro

Komentarai

Naujausi straipsniai