Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-03-26

Metro vairuotojai prieštarauja naktiniams traukiniams

  
Metro vairuotojai prieštarauja naktiniams traukiniams Metro vairuotojai už naktinį darbą reikalauja trumpesnės darbo savaitės ir didesnės algos.
Metro vairuotojai už naktinį darbą reikalauja trumpesnės darbo savaitės ir didesnės algos.

Metro traukinių važiavimas visą parą savaitgaliais pakibo ant plauko po to, kai traukinių vairuotojai paskelbė savo sąlygas. Mašinistai pareikalavo keturių dienų darbo savaitės bei didesnės algos, jei jiems bus liepta dirbti naktimis, skelbė portalas standard.co.uk.

Nuo rugsėjo 12 d. Londono metro (LM) planuoja įvesti traukinių maršrutus, penktadienio ir šeštadienio naktimis važiuosiančius visą parą. Tačiau derybos dėl užmokesčio tarp profsąjungų bei LM pasiekė aklavietę, mat darbuotojai toliau derėtis nebeketina.
£49,673 per metus uždirbantys vairuotojai reikalavo padidinti atlyginimą £500, tačiau šis prašymas buvo atmestas net nesvarsčius. Tuomet profsąjungos paskelbė, kad naktimis dirbantiems mašinistams būtinas kokybiškas poilsis, todėl prašoma jų darbo savaitę sumažinti iki keturių dienų.
 
LM pernai paskelbė, kad visą parą važiuosiantys traukiniai pagerins naktinį miesto gyvenimą bei pakels ekonomiką. Tuo tarpu profsąjungos tikina, kad šis pranešimas buvo „nebrandus“, mat prieš skelbiant tokius pokyčius derėjo pasitarti su vairuotojais.
 
Abiejų pusių atstovai toliau derasi dėl iškeltų sąlygų. Kol kas profsąjungos nepranešė apie visuotinį streiką ar kitokį metro įprastos veiklos sutrikdymą.
 
  

Žymos: Londono metro, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai