tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2014-02-11

Metro streikas atšauktas be mero įsikišimo

  
Metro streikas atšauktas be mero įsikišimo Londono meras atsisako derėtis su metro darbuotojų profsąjunga.

Londono meras Borisas Johnsonas apkaltintas nepateisinamu elgesiu ir bailumu, kuomet atsisakė susitikti su profsąjungos vadovu Bobu Crow ir aptarti metro darbuotojų poreikius bei streiką, rašė standard.co.uk.

 Darbiečiai viešai kritikavo merą už kvailą poelgį paliekant derybų klausimą su Londono metro (LM) atvirą bei vengimą susitikti ir pasikalbėti su pareigūnais akis į akį. Abi šalys susitarė aptarti galimus veiksmus, tačiau B. Johnsonas, anksčiau sutikęs derėtis, atsisakė atvykti.
 
Pietų Islingtono ir Finsbury rajonams atstovaujanti parlamento narė Emily Thornberry metė kaltinimus merui BBC televizijoje. Laidoje „Politikų šou“ ji tiesiogiai kreipėsi į merą kaltindama jį: „Kas gali būti kvailiau už tai, kad jūs nekalbėjote su B. Crow jau penkerius metus? Jūs turite bendrauti tarpusavyje, jūsų elgesys nepateisinamas“.
 
Politikė pasipiktinusi tvirtino, jog negali būti taip, kad Londono meras nesikalba su Londono metro darbuotojų profsąjunga ir jos vadovu. „Tai juokingiausias problemos sprendimo vengimas, kokį man teko matyti. Tik kvailas mačo galėtų šitaip elgtis“, – pridūrė E. Thornberry.
 
B. Johnsonas bandė apsiginti juokaudamas: „Mes abu turbūt esame mačo priešingybės. Su profsąjunga susitariame kiekvienu klausimu ir anksčiau ar vėliau išsprendžiame problemą. Tad ir šios problemos sprendimas bus rastas“. „Tiesa“ primena, kad pirmasis darbuotojų streikas įvyko praėjusią savaitę. Dvi paras trikdytas metro darbas sukėlė didžiulių rūpesčių sostinės gyventojams. Darbuotojai streikavo siekdami išsaugoti metro bilietų pardavėjų darbo vietas. B. Johnsonas, nori uždaryti bilietų kasas ir pardavėjus perkelti į kitas darbo vietas.
 
Profsąjunga ir Londono metro po kelias dienas vykusios diskusijos viešai pranešė atšaukiantys darbuotojų streiką ir toliau derėsis neįtraukdami londoniečių.
 
  

Žymos: Streikas, Londono metro, Borisas Johnsonas

Komentarai

Naujausi straipsniai