Tiesa.com   |   The Telegraph   |   2014-12-30

Mėgstantys palakstyti kelyje neišsisuks: rekordinės baudos

  
Mėgstantys palakstyti kelyje neišsisuks: rekordinės baudos
© Kelių erelių baimė - visą parą veikiančios skaitmeninės greičio matavimo kameros.
Flickr nuotr.

Greitį Anglijos keliuose pamėgę vairuotojai nebeišsisuks. Dėl naujos kartos skaitmeninių kamerų keliuose per pastaruosius ketverius metus už viršytą greitį skiriamos rekordiškai didelės baudos.

Pernai Anglijoje ir Velse magistratų teismai £100 baudomis už greičio viršijimą nubaudė daugiau nei 115 tūkst. vairuotojų. Remiantis Teisingumo ministerijos statistika matyti, kad tai bene didžiausios baudos už tokius pažeidimus per ketverius metus.
Tačiau auga ne tik baudos dydis, pranešė „The Telegraph”. Pernai Essexe baudų už viršytą greitį išrašyta 44 proc. daugiau nei užpernai, Avone ir Somersete jų skaičius išaugo šiek tiek daugiau nei trečdaliu. Šešiose kitose teritorijose baudų už greitį išrašyta ketvirtadaliu daugiau.
 
Vairuotojų organizacijos teigia, kad baudas it ant mielių auginaįmantrios skaitmeninės kameros, galinčios daryti nuotraukas 24 valandas per parą.
 
Naujos kameros dabar kaip tik montuojamos visoje šalyje. Palyginus su dabartinėmis greičio kameromis, naujosios pranašesnės tuo, kad jų juostelė niekada nesibaigia, tad pažeidėjus galima fiksuoti nuolatos.
Vis dėlto Britanijos vairuotojų asociacija piktinasi, kad kol kas yra labai mažai įrodymų, jog naujosios kameros būtų sumažinusios avarijų skaičių, o baudos už greičio viršijimą tėra „pinigų melžimo karvė”.
 
Per pastaruosius ketverius metus magistratai už meilę greičiui nubaudė iš viso 452 540 vairuotojų. Iš jų kišenės į šalies biudžetą nubyrėjo daugiau nei 45 milijonai svarų.
Jei greičio kamera užfiksuoja pažeidimą, vairutojas iškart gauna pranešimą apie fiksuotą piniginę £100 baudą ir tris baudos taškus. Tačiau jei vairuotojas su pažeidimu nesutinka, jo byla atsiduria magistrato teisme.
 
Daugiausiai susimokėti teko vairuotojams, kurie atisakė apmokėti pirminę baudą ir antrą, didesnę, jiems turėjo priteisti teismas, arba tiems, kurie greitį viršijo labai stipriai. Į statistiką neįtraukti su pareigūnais nesiginčiję ir už pažeidimą pirminę baudą sumokėję arba vairuotojo sąmoningumo kursus praėję vairuotojai.
 
Vadinasi, naujųjų kamerų pričiuptų kelių erelių išties yra gerokai daugiau.
 
„Baudų išrašoma tikrai per daug. Žinoma, tikrai yra atvejų, kai akseleratorius spaudžiamas per stipriai, tačiau visa tai dabar pavirto į betikslią kampaniją. Nėra jokių įrodymų, kad greičio kameros padėtų sumažinti sužeidimų,” –sakė Rogeris Lawsonas iš vairutotojų asociacijos.
Tačiau automobilių draudikai „AA” tvirtina priešingai.
 
„Anksčiau greičio kameros Londone tinkamas pažeidėjų nuotraukas darydavo vos ketvirtadalį dienos ir būdavo sėkmės reikalas nubaus tave, ar ne. Dabar kameros fotografuoja 24 valandas per parą,” – sakė draudimo bendrovės prezidentas Edmundas Kingas.
 
Anglijoje ir Velse pakeista daugiau nei pusė senujų, dar juostelėje fotografuojančių greičio kamerų. Nors kamerų įrengimas kainuoja apie 10 tūkst. svarų, tačiau jų priežiūros kaštai gana maži, be to, nereikia papildomai samdyti policininkų juostoms išryškinti.
 
Informacija iš kameros siučiama tiesiai į kontrolės centrą. Ten pagal valstybinius numerius nustačius pažeidėją, jį iškart galima bausti.
 
Dar griežčiau bausti greičio mėgėjus kelyje yra pasiryžę ir politikai. Jie pasirengę įgyvendinti planus, pagal kuriuos teisėjų skiramos baudos išaugtų keturis kartus.
Kol kas maksimali bauda už greičio viršijimą magistralėje naudojantis mobiliuoju telefonu už vairo siekia £1,000, o už didesnį nei 70 mylių per valandą greitį greitkelyje gali tekti susimokėti apie £2,500. Tačiau jei Teisingumo ministerija priims įstatymo pataisas, viršutinės baudų lubos gali padidėti keturis kartus.
 
 
  

Žymos: Transportas, Vairavimas, Pažeidimai

Komentarai

Naujausi straipsniai