Tiesa.com   |   London Evening Standard   |   2014-10-29

Londono metro: vagišiai keičia braižą

  
Londono metro: vagišiai keičia braižą
© Flickr. nuotr.
Tvirčiau laikykite elektronines skaitykles. Jos - naujas metro vagišių grobis.

Metro dirbantiems ilgapirščiams nebeįdomūs telefonai. Jie darosi išrankesni ir dabar taikosi į madinguosius planšetinius kompiuterius arba elektronines knygų skaitykles.

statistika: per pastaruosius penkerius metus elektroninių prietaisų vagysčių Londono metro sumažėjo 63 proc., rašo „London Evening Standard”.
2009-2010-aiais metro traukiniuose iš viso įvykdyta 6370 vagysčių. Tačiau pernai vagišiai požeminiuose traukiniuose keleivius apšvarino jau tik 2315 kartus.
 
Geros žinios čia ir pasibaigia. Nors vagysčių ir mažiau, tačiau pavogiama brangesnių daiktų. Gerokai išaugo pavogtų planšetinių kopmpiuterių, elektroninių knygų skaityklių ir kitų populiarių skaitmeninių įtaisų.
 
Prieš penkerius metus pavogtos tik 3 „Kindle” skaityklės per metus, o šiemet – jau 141. Pavogtų planšetinių kompiuterių skaičius per penkerius metus išaugo nuo 13 iki 637.
 
Tačiau mobiliųjų telefonų vagysčių skaičius sumažėjo 80 proc. Vagišiams taip pat nebeįdomūs nešiojamieji kompiuteriai ir žaidimų konsolės.
Praėjusį mėnesį Londono transporto policija sutramdė gaują, kuri, įtariama, parduodama Londono metro pavogtus išmaniuosius telefonus, per metus uždirbuso apie milijoną svarų.
 
Tačiau policijos akys nukreiptos ne tik į vagišius, bet ir į aukas, kurios, siekdamos susižerti draudimo pinigus, melagingai praneša apie pavogtus skaitmeninius įrenginius.
 
 
  

Žymos: iPad, Londono metro, Kindle, Vagystės

Komentarai

Naujausi straipsniai