Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-08-26

Londono metro: siūloma įrengti tik moterims skirtus vagonus

  
Londono metro: siūloma įrengti tik moterims skirtus vagonus Tik moterims keliauti skirti vagonai pradėtų važiuoti nuo 10 val. vakaro.
Tai yra tiesiog nepriimtina, kad daugelis moterų ir merginų kasdieniame gyvenime yra persekiojamos gatvėje, viešajame transporte bei kitose viešose vietose, prekybos centruose ar parkuose.

Norint išspręsti vis didėjančią seksualinio priekabiavimo prie moterų viešose vietose problemą, svarstoma naktiniame Londono metro įrengti „tik moterims“ skirtus vagonus, - pranešė portalas independent.co.uk. Planuojama teikti ir naują paslaugą – 24 val. veikiančią telefono liniją, skirtą moterims pranešti apie priekabiavimą ar prievartą.

Iniciatyva bus pradėta dėl pastaruoju metu išaugusio žodinio ir fizinio priekabiavimo prie moterų viešose vietose. Šį mėnesį paskelbti naujausi duomenys atskleidė, kad nuo praėjusių metų priekabiavimų skaičius Londono metro ir traukinių tinkle išaugo net 32 proc.
Organizacijos, kovojančios su smurtu prieš moteris įvykdytos apklausos rezultatai taip pat buvo stebinantys. Pasirodo, net 43 proc. 18-34 metų amžiaus moterų, gyvenančių Londone, yra patyrusios seksualinį priekabiavimą viešose vietose. 21 proc. moterų teigė susilaukusios nemalonių švilpavimų, žvilgsnių ir komentarų, o 4 proc. pripažino patyrusios ir fizinių prisilietimų.
 
„Tai yra tiesiog nepriimtina, kad daugelis moterų ir merginų kasdieniame gyvenime yra persekiojamos gatvėje, viešajame transporte bei kitose viešose vietose, prekybos centruose ar parkuose“ , - piktinosi politikas.
 
Pagal politiko Džeremio Corbyno pateiktą planą, bandomajam laikotarpiui traukinių bei metro stotyse bus įrengti karštosios pagalbos linijos telefonai. Patvirtinus pasiūlymą, tik moterims keliauti skirti vagonai pradėtų važiuoti nuo 10 val. vakaro.
  

Žymos: Viešasis transportas, Londono metro, Naktinis metro

Komentarai

Naujausi straipsniai