Tiesa.com   |   2014-10-31

Londono metro: gręsia streikas dėl darbe gėrusio vairuotojo

  
Londono metro: gręsia streikas dėl darbe gėrusio vairuotojo Profsąjungos įsitikinusios, darbe gėręs vairuotojas atleidžiamas neteisėtai.

Londono metro darbuotojai vėl rengiasi streikui, tik šį kartą siekdami solidarizuotis su dėl neblaivumo atleistu bendradarbiu. Profsąjungos įsitikinusios, kad vienas iš traukinių vairuotojų atleistas nelegaliai, motyvuojant alkoholio vartojimu darbo metu.

Geležinkelio, jūrų ir transporto (RMT) darbuotojai kitą savaitę tarsis ar derėtų imtis kolektyvinių veiksmų. Profsąjungos tikino, kad šis atleidimas vienareikšmiškai vertinamas kaip rėksmingas susidorojimas.
 
Oficialiame RMT tinklalapyje skelbiamame pranešime generalinis profsąjungų sekretorius Mickas Cashas tikino, kad atleidimas buvo neteisėtas. „RMT jau kurį laiką naudojasi nauja žeminimo ir priekabiavimo kultūra. Profsąjungos nežiūrės pro pirštus į tai, kad vienas iš narių tapo rėksmingo ir viešo susidorojimo auka“, - kalbėjo generalinis sekretorius.
 
 
Profsąjungų atstovas pridūrė, kad jų tikslas yra solidarumas ir vienybė darbo vietoje, tad jie bus priversti imtis atitinkamų veiksmų. Londono metro operacijų direktorius Nigelis Holnessas tikino, kad darbuotojo elgesys buvo neadekvatus, dėl to jis turėjo atsakyti. „Tam, kad užtikrintume keleivių saugumą, mes absoliučiai netoleruojame alkoholio vartojimo darbe. Bet kuris asmuo, pažeidęs šią taisyklę, susiduria su drausmine procedūra ir dažnai netenka darbo.“, - veiksmų pasekmes aiškino direktorius.
Profsąjungų nariai pranešė balsuosiantys ar pradėti streiką ir neleisiantys iki balsavimo pabaigos svarstyti tolimesnio kolegos likimo. Tačiau Londono transporto vadovybė tikino, kad į šį balsavimą atsižvelgta nebus, o visi streikuojantys darbuotojai paprasčiausiai negaus užmokesčio. Verdiktas neblaiviam už vairo sėdusiam darbuotojui dar nepaskelbtas, nes vyksta drausminė procedūra bei patikra dėl pažeistų darbo taisyklių.
 
 
  

Žymos: Streikas, Londono metro, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai