BBC ir Tiesa.com inf.   |   2012-02-27

Londono gatvėmis rieda naujas autobusas, grąžinantis į senus laikus (video)

  
Londono gatvėmis rieda naujas autobusas, grąžinantis į senus laikus (video) Naujasis autobusas į gatves išriedėjo pirmadienį,

Į Londono gatves pirmadienį išriedėjo atnaujintas legendinis miesto autobusas „Routmaster“. Nuo dabar važinėjančių maršrutinių autobusų jis skiriasi tuo, kad jo galinė dalis gali būti visą laiką atvira, todėl keleiviai įlipti-išlipti gali ne tik stotelėse. Visai kaip senais gerais laikais.

Šio autobuso sugrąžinimas į Londono gatves buvo vienas svarbiausių dabartinio mero Boriso Johnsono pažadų per rinkimus 2008 metais. Londonas netrukus vėl rinks merą ir B.Johnsono oponentai plaką miesto vadovą už labai brangią viešųjų ryšių akcija. Kritikai skaičiuoja, kad atnaujintas „Routmaster“ yra gerokai brangesnis už dabar važinėjančius autobusus ir neturi beveik jokių pranašumų, išskyrus sentimentalų laipinimo būdą. Tiesa, jis turi ir laiptus autobuso gale, todėl į antrąjį aukštą galima patekti ne tik pro priekį.
Aštuoni autobusai miestui kainavo 11,37 mln. svarų sterlingų. Jie važinėja 38 maršrutu iš Londono centro į Hackney rajoną.
 
Leiboristų, liberaldemokratų ir Žaliųjų partijos atstovai kritikuoja merą, kad sunkmečiu jis leido pinigus brangiam kūriniui, kuriam dar reikės ir papildomo kontrolieriaus – autobuso gale. Kita vertus, šie autobusai jau nuo pirmosios dienos traukė turistus, todėl tikėtina, kad jie taps populiarūs tarp Londono svečių.
 
Kad ir kaip būtų, kainų skirtumas tarp naujųjų „hop-on, hop-off“ ir įprastų autobusų yra įspūdingas. Naujasis kainuoja apie 1,4 mln. svarų, o įprastas – mažiau kaip 200 tūkst. Verta pažymėti, kad naujoji transporto priemonė varoma dyzeliniu-elektriniu varikliu, todėl yra ekologiškesnė už senąsias.
 
B.Johnsonas pareiškė, kad naujieji autobusai gaminami J.Karalystėje, todėl išleidžiami pinigai kuria darbo vietas ne užsienyje, o namuose. Taip pat jis pažymėjo, kad šie autobusai yra ne tik gražesni, bet ir ekologiškesni.
 

  

Žymos: Londonas, Video, Viešasis transportas, Borisas Johnsonas

Komentarai

Naujausi straipsniai