Paulius Valatkevičius   |   2012-04-27

Londono centre įkaitų drama baigėsi - 50-metis vyras sulaikytas (video) 

  
Londono centre įkaitų drama baigėsi - 50-metis vyras sulaikytas (video) Įvykio vietoje buvo sutelktos gausios policijos pajėgos.

Londone centre penktadienį apie pietus ant kojų buvo sukeltos specialiosios pajėgos. Buvo pranešta, kad vyras ketina susisprogdinti ir paėmė mažiausiai 4 įkaitus. Po kelių valandų derybų vyras pasidavė ir buvo sulaikytas.

Atnaujinta 15:10: Policijos derybininkams pavyko įkalbėti vyrą pasiduoti. Jis pasidavė be kraujo praliejimo. 50 metų M.Greenas bus apžiūrėtas medikų, o tada bus apklaustas, kodėl ryžosi išpuoliui. Policija įvykio vietoje tęsė apžiūras, ieškodami, ar vyras nepaliko sprogmenų. Iš pastato, kuriame vyko įkaitų drama, išvedami jame įstrigę žmonės.
Atnaujinta 14:52: Medikai pranešė, kad nė vienas žmogus nebuvo sužeistas. Įvykio vietoje sutelktos gausios ne tik policijos, bet ir medikų bei ugniagesių pajėgos. Jie pasiruošę iškart reaguoti, jeigu situacija pasikeistų. Policijos derybininkai toliau bando įkalbėti M.Greeną pasiduoti.
 
Įtariamasis M.Greenas. Sky News nuotr. 
 
Atnaujinta 14:29: Policija praneša, kad su užpuoliku kalbasi laidiniu telefonu. Pariegūnai teigia, kad akivaizdu, jog M.Greenas nusiteikęs agresyviai. Policija vis dar nežino, ar užpuolikas turi sprogmenų.
 
Atnaujinta 14:21: "University College London Hospital", esanti netoli įvykio vietos, praneša, kad šiandien neprims konsultacijoms užsirašiusių pacientų. Policija įvardijo įtariamąjį - tai 50 metų Michaelas Greenas. Jis įsiveržė į biurų pastatą, vadinamą "Shropshire House".
Iš pastato išeidami žmonės turėjo iškelti rankas į viršų, kol policija jų neapžiūrėjo. 
 
Atnaujinta 13:55: Policija praneša, kad užpuolikui yra 50 metų, pareigūnai jau žino jo tapatybę. Apie incidentą pirmas pranešimas gautas prieš pat 12 val. vietos laiku.
 
Atnaujinta 13:47: "Sky News" pranešė, kad ant aplinkinių pastatų stogų pozicijas užėmė snaiperiai. Patvirtinta, kad policija jau užmezgė kontaktą su užpuoliku. Teigiama, kad vyras gali išpuolį vykdyti dėl asmeninių priežasčių. Pareigūnai tvirtina, kad jis nėra teroristas. "Mes esame susirūpinę, kad vyras ginkluotas ne tik benzino kanistrais", - televizijai sakė šaltinis policijoje. Pareigūnai apie įkaitus sakė: "Pastate yra žmonių, kurie nori išeiti, bet negali to padaryti".
 
Pranešama, kadmetro važiuoja kol kas be sutrikimų.
Televizija rodo, kad iš penktojo aukšto, kuriame įsitvirtinęs užpuolikas, toliau mėtomi daiktai.

Atnaujinta 13:44: Liudininkas praneša, kad policija nebeleidžia niekam išeiti iš aplinkinių pastatų. Šalia biurų pastato yra didelis viešbutis, pilnas turistų. Jie buvo perspėti likti pastate ir neiti į lauką.
 
Įvykio vietoje dirba sprogmenų ieškantys policijos šunys. Pareigūnai nori įsitikinti, ar vyras neturi kitų sprogmenų. Kol kas žinoma, kad prie jo kūno pritvirtintuose kanistruose gali būti benzinas.
 
Krizę stebi daugybė žmonių. Dalis jie buvo evakuoti iš biurų pastatų tik gavus pranešimą apie išpuolį.
 
Atnaujinta 13:27: Antras liudininkas patvirtinta, kad užpuolikas gali turėti 4-5 įkaitus. Policija perspėja, kad žmonės nevažiuotų Tottenham Court Road ir vengtų aplinkinių gatvių, nes eismas visiškai uždarytas. Neleidžiama vaikščioti ir pėstiesiems. 
 
Policija ką tik patvirtino, kad į įvykio vietą atvyko patyręs įkaitų krizių derybininkas.
Atnaujinta 13:22: Viena iš biuro, į kūrį įsiveržė vyras, darbuotojų pasakojo, kad užpuolį vykdo vienas iš "buvusių bendrovės klientų". Ji vaizdo įraše pasakoja, jog vyras atrodo viskuo nusivylęs. Anot merginos, jis biure iekšojo konkretaus žmogaus. Liudininkė teigiė, kad sužinojęs jos vardą, užpuolikas leido jai išeiti. Nuorodą į vaizdo įrašą atsiuntė "Tiesos" skaitytojas Darius.
 
"Sky News" kalbėjęs kriminalinių naujienų reporteris teigė, kad jeigu tai įkaitų krizė, tai "Metropoliten Police" veiksmai bus labai atsargūs. "Mūsų policija, kaip niekur kitur Europoje, neskubina įvykių ir juos sprendžia labai atsargiai. Buvusios krizės trukdavo net keletą dienų", - kalbėjo reporteris.
 
Atnaujinta 13:11: "Huffington Post" redaktorė iš įvykio vietos praneša, kad vyras viename iš biurų įkaitais galėjo paimti 4-5 žmones. Liudininkų teigimu, jis turėjo 4 kuro pilnus kainstrus, pritvirtintus prie kūno, ir sakė: "Aš neturiu ko prarasti, ketinu viską susprogdinti".
 
Įvykio vietoje jau dirba labai gausios policijos pajėgos, virš incidento vietos skaird0 policijos sraigtasparniai. Prie biuro atvyko derybininkų grupė ir išminuotojų būrys. Pranešama, kad pastate dar yra daug žmonių. Išeidami iš pastato žmonės kelia rankas į viršų. To reikalauja prie pastato sutelktos policijos pajėgos.
 
Pranešama, kad užpuolikas yra penktame vieno iš biurų pastatų aukšte. Jis per langus mėto įvairius daiktus, kompiuterius.
 
Atnaujinta 13:03: "Metropolitan Police" socialiniame tinkle "Twitter" praneša, kad pareigūnai dirba viename iš biurų pastatų. Nepatvirtintais duomenimis, vyras paėmė įkaitą. "Sky News" praneša, kad policija nemano, jog tai teroristinis išpuolis. Policija dėl incidento visiškai uždarė gatves prie Tottenham Court stoties.

  

Žymos: Metro, Nusikaltimas

Komentarai

Naujausi straipsniai