Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-01-07

Londono autobusų vairuotojų streikas - netrukus

  
Londono autobusų vairuotojų streikas - netrukus Sausio 13 d. nevažiuos nei vienas autobusas Londone.

Tūkstančiai Londono autobusų darbuotojų susiruošė streikuoti dėl nevienodo užmokesčio visiems. Sausio 13 d. vairuotojai ir kiti Londono autobusų darbuotojai visai dienai nutrauks darbą po ilgai užsitęsusių diskusijų dėl užmokesčio tvarkos.

Pasak vairuotojų profsąjungos, apie 27 tūkst. vairuotojų imsis kolektyvinių veiksmų, nes su jais elgiamasi neteisėtai. Skirtingai nei metro, kur visiems vairuotojams mokama tiek pat, autobusų vairuotojų užmokestis skirtingas. Algos priklauso nuo kompanijos, kurioje dirba konkretus asmuo.
Kaip skelbė portalas standard.co.uk, Londone autobusų vairuotojams mokama 80 skirtingų dydžių algų. Tad valandinis vieno vairuotojo užmokestis nuo kito gali skirtis iki £3. Londono regiono profsąjungos atstovas Wayne'as Kingas tikino, kad vairuotojų atžvilgiu toks mokėjimas už darbą - neteisingas. „Visi keleiviai moka vienodą kainą už keliones, o vairuotojai gauna skirtingą atlygį.
 
Dauguma jų vairuoja tuos pačius autobusus, tais pačiais keliais, bet jiems mokama ne vienodai. Streiką mūsų darbuotojai priima rimtai. Tai būdas parodyti, su kokia diskriminacija susiduria žmonės, visą parą dirbantys, kad Londone būtų galima keliauti", - kalbėjo profsąjungos atstovas.
 
Dėl būsimo streiko profsąjungos pataria kaltinti ne vairuotojus, o autobusų kompanijas, kurios tarpusavyje nesuderinusios vienodo atlygio už tą patį darbą, sukėlė pasipiktinimą. „Kompanijos seniai ignoruoja mūsų įspėjimus. Laikas paskatinti jas ištraukti galvas iš smėlio", - viešame pranešime sakė W. Kingas.
 
Ginče dalyvauja daugybė autobusų kompanijų, įskaitant ir „Arriva North", „Arriva South", „Selkent", „London General", „Metroline", „Metroline West", „Metrobus", „CT Plus", „London United", „Abellio South", „Abellio West", „London Sovereign", „Stagecoach", „Blue Triangle", „Northumberland Park", „Tower Transit", „Docklands" bei „London Central".
 
  

Žymos: Viešasis transportas, Streikas, Autobusai, Londonas

Komentarai

Naujausi straipsniai