Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2017-01-09

Londoną sukaustė metro streikas (nuotraukos)

  
Londoną sukaustė metro streikas (nuotraukos)
© Facebook nuotr.
Pirmadienį metro darbuotojų streikas paveiks milijonų žmonių planus.
Londono meras Sadiqas Khanas streiką vadina betiksliu, londoniečiai keikia profsąjungas ir TfL, bet metro stovi.

Nuo ankstaus pirmadienio ryto Jungtinės Karalystės sostinėje kilo tikras sąmyšis, griaunantis milijonų miestiečių kasdienius planus – prasidėjo parą truksiantis metro darbuotojų streikas.

Nuo sekmadienio vakaro dauguma metro linijų visiškai neveikia, o stotys – uždarytos. Miestiečiams košmarą primenantis streikas tęsis iki pirmadienio vakaro, 18 valandos. Kasdien šia transporto rūšimi naudojasi 4,8 mln. keleivių, tad galima įsivaizduoti, kokie žmonių srautai pirmadienį sutriks.
Dėl to sostinės viešąjį transportą organizuojanti bendrovė „Transportas Londonui“ (TfL) į gatves siunčia papildomus 150 autobusų, žmonės raginami naudotis dviračiais.
 
Tačiau nuo ankstaus ryto sostinės gatvėse pastebimai daugiau žmonių, prie kito viešojo transporto rūšių stotelių susidarė jų spūstys. Pastebima, kad kelionė iš 3-iosios Londono zonos į 1-ąją dabar trunka ilgiau nei skrydis iš Jungtinės Karalystės į Ispaniją.
 
Ne ką geresnė idėja buvo bandymas pasiekti kelionės tikslą automobiliu, mat Londone susidarė didžiulės eismo spūstys, kuriose įstrigo tūkstančiai.
 
Tokių drastiškų veiksmų apie 4 tūkst. metro darbuotojų ėmėsi jų interesus ginančiai profsąjungai ir TfL vadovybei nepavykus susitarti dėl ateities garantijų dėl darbo vietų išsaugojimo stotyse ir bilietų pardavimų punktuose.
Londono meras Sadiqas Khanas streiką vadina betiksliu, londoniečiai keikia profsąjungas ir TfL dėl nesugebėjimo susitarti. Metro streikai dėl panašių priežasčių Londone vyksta bent kelis kartus per metus, tačiau jie buvo ne tokio didelio masto.
 
 
Facebook nuotr. Facebook nuotr.
  

Žymos: Streikas, Londono metro, londono viešasis transportas

Komentarai

Naujausi straipsniai