Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-07-23

Kas penktas pėstysis ar dviratininkas paliekamas agonijoje

  
Kas penktas pėstysis ar dviratininkas paliekamas agonijoje
© Flikcr.com
2014 metais pėsčiųjų ir dviratininkų aukų skaičius pakilo 13 procentų.
Kas penktas pėstysis ar dviratininkas būna paliekamas gatvėje, kai automobilio vairuotojai net nesiteikia sustoti ir suteikti pirmąją pagalbą.

Praėjusiais metais Londone daugiau nei tūkstantis dviratininkų buvo sužeisti, du iš jų - mirtinai, pranešė naujienų portalas standard.co.uk. Kas penktas dviratininkas ar pėstysis buvo sužeistas automobilių vairuotojų, kurie iškart po įvykusių incidentų pasišalino iš avarijos vietų, palikdami sužeistą auką kelyje.

2014 metais važiuodami dviračiu kelyje žuvo 32-erių metų dviejų vaikų tėvas mokytojas Asaadas Ahmedas ir 57-erių inžinierius Davidas Blake'as.
2013-ais metais buvo pranešta apie 896 su dviratininkais susijusias avarijas. Praėjusiais metais šis skaičius pakilo 13 procentų, iki 1014. Negana to, net 16 procentais padidėjo į incidentus patekusių pėščiųjų skaičius.
 
Londono mero, Boriso Johnsono teigimu, taisyklių nesilaikymas kelyje yra itin bauginantis. Kas penktas pėstysis ar dviratininkas būna paliekamas gatvėje, kai automobilio vairuotojai net nesiteikia sustoti ir suteikti pirmąją pagalbą.
 
Daugybė avarijų atsitinka piko metu, taip pat neretai dviratininkai kelyje susiduria su sunkvežimiais, todėl bandoma spręsti, kaip to išvengti. Nuo rugsėjo mėnesio žadama reforma: Londone negalės važinėti sunkvežimiai ir kiti sunkieji automobiliai be tam tikrų saugumo įrenginių.
  

Žymos: Avarija, Dviratininkai, Pėstieji

Komentarai

Naujausi straipsniai