Mantas Petruškevičius   |   2015-04-01

Kaip sutaupyti parkuojant mašiną mieste

  
Kaip sutaupyti parkuojant mašiną mieste Palikti automobilį oro uoste esančioje aikštelėje gali kainuoti brangiau nei pats skrydis lėktuvu.
Jeigu aikštelės paslaugomis naudojatės kasdien, rekomenduojama įsigyti nuolatinį bilietą.

Kaip žinome, patogioje vietoje pasistatyti automobilį kainuoja. Automobilių aikštelių mokesčiai gali sudaryti nemažą automobilio išlaikymo išlaidų dalį. Degalai, automobilio priežiūra ir parkavimas – trys piniginę tuštinantys dalykai, bet be jų vairuotojai sunkiai išsiverstų. Tačiau tą žino ne tik jie, dėl to mokamos automobilių stovėjimo aikštelės tapo milijoniniais verslais daugelyje Vakarų Europos šalių.

Už mašinos stovėjimą šiandien reikia susimokėti daugelyje vietų: darbe, požeminiuose prekybos centruose ir, be jokios abejonės, šalia traukinių ir oro uostų prieš išvykstant ilgajam Velykų savaitgaliui.
Palikti automobilį prie stoties arba oro uosto esančioje aikštelėje neretai gali kainuoti brangiau nei pats skrydis lėktuvu. Tai žinodami oro uostų valdytojai stengiasi nepalikti nė vieno nepanaudoto kvadratinio metro, sudarydami visas sąlygas šeimoms patogiai atvykti iki lėktuvo, tačiau – ne už dyką.
 
Vis dėlto, jeigu automobilio parkavimas yra neišvengiamas, sutaupyti galite pasinaudodami šiais patarimais:
 
1. Planuokite iš anksto. Geriausi automobilių aikštelių kainų pasiūlymai, ypač oro uostuose, išgraibstomi vos pasirodę. Labai rekomenduojama keletą savaičių prieš kelionę pasidomėti kainomis internete. Vienas iš naudingų portalų – www.airport-parking-shop.co.uk.
 
2. Palyginkite kainas. Toje vietoje, kur planuojate palikti savo automobilį, gali būti daugiau nei viena stovėjimo aikštelė. Įveskite dominančios vietos pašto kodą ir sužinokite visą informaciją apie kainas ir laisvas vietas aplinkinėse aikštelėse. Internetinis „Parkopedia“ puslapis suteikia informaciją apie 38 milijonus parkavimo vietų visame pasaulyje.
3. Galbūt verta įsigyti nuolatinį bilietą? Nepaisant didesnių kainų, prie darbo ar traukinių stoties pasistatyti automobilį yra labai patogu. Jeigu aikštelės paslaugomis naudojatės kasdien, rekomenduojama įsigyti nuolatinį bilietą. Jis paprastai leidžia sutaupyti apie 500 svarų kasmet.
 
Pavyzdžiui, toks bilietas prie Tunbridge‘o miestelio stoties Kente atsieina 850 svarų per metus, o be jo dienos mokestis „pay and display“ kainuoja 5,90 svarų. Nesunku suskaičiuoti, kad bilietas be didesnio vargo atsipirks maždaug po pusmečio.
 
 
4. Sumokėkite iš anksto. Tą dažniausiai galima padaryti atsiskaitant mokėjimo kortele internetu arba išmaniuoju telefonu, parsisiuntus specialią parkavimosi programėlę. Taip atsiskaityti bus ne tik patogiau, bet ir pigiau. Be to, nereikės dairytis į laikrodį ir sukti galvos dėl parkavimo trukmės – ją galima pratęsti išmaniuoju telefonu per kelias sekundes. Nors išleisite daugiau, nei įsigydami nuolatinį bilietą, išmaniosios technologijos gali padėti sutaupyti vidutiniškai apie 50 svarų per metus.
5. Statykite gatvėje. Didžiausias privalumas – taip pigiau, tačiau ne taip saugu, kaip stovėjimo aikštelėse su CCTV kameromis. Internetiniai portalai „Just Park“ ir „Park On My Driveway“ padės išsirinkti iš vietinių gyventojų siūlomų išsinuomoti privačių stovėjimo vietų netoli traukinių stočių, parkų ar biurų kvartalų. Išsirinkti vietą ir už ją susimokėti paprastai galima internetu.
 
6. Alternatyva automobiliui – dviratis. Tai dar viena puikia transporto priemonė, kurią vairuojant ne tik niekada nereikės stovėti automobilių spūstyje; važiuoti dviračiu yra smagu, be to, jis dar ir padės sudeginti vieną kitą nereikalingą kilogramą. Jeigu kelionė į darbą kiek ilgesnė, savo dviratį galite palikti daugumoje traukinių stočių, daugelyje jų veikia vaizdo stebėjimo kameros.
 
Šalies Vyriausybė neseniai pranešė geras naujienas dviratininkams. Valdžia ketina skirti 15 mln. svarų saugomoms dviračių vietoms sutvarkyti 279 traukinių stotyse visoje šalyje. Kaip skelbiama, netrukus dviračiams skirtų parkavimo vietų turėtų patrigubėti.
 
Be to, jeigu į darbą planuojate keliauti dviračiu, nepamirškite pasidomėti programa „Cyclescheme“. Daugelis darbdavių visoje šalyje siūlo savo darbuotojams galimybę įsigyti naują dviratį gerokai pigiau. Pagal šią programą darbdavys įsipareigoja padengti bent 25 procentus savo darbuotojo dviračio įsigijimo išlaidų.
 
Traukinių operatorius „Network Rail“, po kurio sparnu veikia 25 geležinkelio kompanijos visoje šalyje, per praėjusius metus surinko 800 milijonų svarų sterlingų už „ne geležinkelio“ paslaugas, iš kurių didžiausią dalį sudarė rinkliavos iš stočių teritorijoje esančių automobilių stovėjimo aikštelių. Pernai buvo surinkta 4 proc. daugiau pajamų, palyginti su 2013 metais.
Kaip žinia, iki 2,2 proc. užšaldytas maksimalus metinis kainų augimas kelionėms traukiniais, tačiau automobilių aikštelių kainoms apribojimų nenumatyta. Dėl to sumaniai pasirinkti geriausią ir prieinamiausią kainą už automobilio stovėjimą apsimoka labiau, nei kada nors anksčiau.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Automobiliai, Vairuotojai

Komentarai

Naujausi straipsniai