Tiesa.com   |   2015-09-14

Kaip Londone keliauti pigiau?

  
Kaip Londone keliauti pigiau?
© Flickr nuotr.
Net ir Londone, pasitelkus fantaziją, tikrai galima sutaupyti kelionės išlaidoms.

Vyriausybė žada didinti kainas už važinėjimą traukiniais, tad nuo sausio mėnesio mokesčiai už važiavimą šiuo transportu padidės 1 proc. Tokia žinia nesidžiaugia viešuoju transportu reguliariai keliaujantys žmonės. Jie iki šiol kelionei į darbą atriekdavo didelę dalį savo algos, todėl bet koks kainų šuolis yra nemalonus ir nelaukiamas vietinių.

Per pastaruosius penkerius metus geležinkelio transporto kainos keitėsi ir kilo beveik tris kartus. „Action for Rail“ kampanijos paskaičiavimais, sezono metu bilietai kainavo 25 proc. daugiau nei 2010-aisiais metais, o vidutinė alga tuo pačiu laikotarpiu kilo tik 9 proc.
Geležinkelių kompanija „Virgin West Coast“ teigė, kad kainų pokyčius, net dvigubai, keliautojai pajaus jau rugsėjį. Su traukiniais brangiau keliaus ir nuolaidas gaunantys keleiviai: negalią turintys asmenys, vyresnio amžiaus žmonės ir jaunimas nuo 16-25 metų.
 
Siūlome keletą gudrių ir praktiškų patarimų tiems, kurie kasdien keliauja į darbą ar studijas traukiniu bei
nori sutaupyti.

Bilietus pirkite protingai
 
 
Specialūs internetiniai puslapiai splityourticket.co.uk arba raileasy.trainsplit.com siūlo kelionę rinktis su tarpine stotele. Pirksite daugiau bilietų, tačiau išleisite mažiau nei keliaudami vienu tiesioginiu maršrutu.
Visada yra galimybė susigrąžinti už bilietą sumokėtus pinigus, jei traukiniai vėlavo ar buvo atšaukti. Pinigų grąžinimo taisyklės visur gali skirtis, todėl prieš tai pasidomėkite. Pavyzdžiui keliaudami priemiestiniu transportu žmonės gali susigrąžinti pinigus tik tada, jei traukiniai vėluoja daugiau nei 30 min. Naudojantis kitomis Londono transporto priemonėmis išmokos bus grąžintos tada, jei kelionė atidedama 15 ar daugiau minučių. Vienu ir kitu atveju per 14 dienų turite reikalauti sumokėtų pinigų grąžinimo. Nespėję per šį laikotarpį to padaryti, kito šanso galite nebeturėti. Tam, kad nepamirštumėte ir nepramiegotumėte išmokų susigrąžinimo, į savo išmaniuosius telefonus atsisiųskite programėlę „Slaimmyrefund“ arba nueikite į specialų puslapį claimmyrefund.co.uk ir užpildykite savo duomenis. Būsite tikri, kad niekada nepramiegosite ir nepraleisite progos susigrąžinti pinigų.
 
Jei traukiniais keliaujate labai dažnai, vertėtų pagalvoti apie ilgalaikio sezoninio bilieto „Travelcard“ įsigijimą. Tačiau jei negalite iškart jo nusipirkti yra galimybė pasinaudoti sezoninio bilieto paskola, kurią lengvai ir kas mėnesį grąžinsite iš savo algos. Jei esate susidomėję ir norite pasinaudoti paskola apsilankykite commuterclub.co.uk svetainėje ir užpildykite duomenis. Paskolos dydis yra 1947£, o jos numatoma mėnesinė grąžinimo suma yra po 177£, kurią išmokėsite per 11 mėnesių. Labai svarbu įsidėmėti ir nepamiršti atnaujinti savo „Travelcard“ kortelės paskutinę gruodžio mėnesio dieną, kad išvengtumėte kainų kilimo ateinančiais metais.
 
Vairuotojai, būkite draugiški
 
Itin kebli problema tiems, kurie į miesto centrą yra įpratę važinėti nuosavu automobiliu. Kiekvieną dieną tenka susidurti su transporto grūstimis, o kur dar kylančios kuro ir mašinos išlaikymo kainos.
Jei Londone esate įpratę važinėti automobiliu, lengviausiai ir greičiausiai sutaupysite, jeigu su savimi pasiimsite pakeleivius. Keliaudami kartu su kolegomis ar draugais, sutaupysite kuro išlaidoms, o ir kelionė bus linksmesnė. Tačiau jei nėra aplinkui ar netoliese gyvenančių draugų, kurie su jumis mielai keliautų, siūlome kitą išeitį.
 
Londone labai populiarus vairuotojų tinklapis „London Liftshare“: šioje svetainėje rasite bendrakeleivius, kurie ieško būtent jūsų. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pažymėti savo kelionės maršrutą ir laukti suinteresuotų asmenų.
 
Jeigu jūsų kieme stovi labai retai naudojamas automobilis, galbūt vertėtų jį išnuomoti kitiems. Taip ne tik gausite daugiau vietos kieme, bet ir užsidirbsite. Tokie automobilių klubai kaip zipcar.co.uk arba citycarclub.co.uk siūlo būtent tokius variantus, kai savo transporto priemonę perleidžiate kitiems.
 
Atsikratykite transporto priemone
 
Tai išties gana drastiškas žingsnis ir tikriausiai norisi paklausti, tai kaip turėčiau keliauti į darbą? Siūlome visai paprastą alternatyvą: išsinuomoti savaitinį būstą. Jeigu jūsų kelionė per brangiai atsieina keliauti automobiliu ar traukiniu, pasinaudokite šia galimybe. Netoli darbo išsinuomoję būstą sutaupysite savo laiką trumpiau keliaudami ir neišleisite daug pinigų automobilio išlaidoms. Tokius nuomos pasiūlymus galite rasti internetinėse svetainėse fivenights.com, mondaytofriday.com arba spareroom.co.uk.
Vis dėlto jei į darbą važinėjate požeminiais metro, sutaupyti pavyks tik vienu atveju. Iš namų išeikite anksčiau ir į darbą važinėkite ne piko valandomis. Primemane, kad Londone piko valandos - tarp 6:30 ir 9:30 rytais bei 16:00 ir 19:00 vakarais.
 
Pakeiskite įprastą transporto priemonę
 
 
 
Pigiausia alternatyva visoms transporto priemonėms – ėjimas pėstute. Tai ne tik sveika ir naudinga kūnui, bet ir ypač pigu jūsų kišenei. Išeikite anksčiau iš namų ir mėgaukitės pradedančiu busti rytiniu Londonu.
 
Kitas pigus ir sveikas būdas keliauti į darbą – dviratis. Jį išlaikyti judriame Londone tikrai nėra sudėtinga, o keliauti tokia transporto priemone lengva ir ganėtinai greita. Šitaip paįvairinsite savo kasdienę rutiną ir būsite tikras, kad neteršiate savo aplinkos išmetamosiomis dujomis.
 
 
 
 
  

Žymos: Metro, Viešasis transportas, Pinigai, Traukiniai

Komentarai

Naujausi straipsniai