Tiesa.com   |   2018-03-06

Kaip elgtis patekus į nelaimingą atsitikimą važiuojant dviračiu?

  
Kaip elgtis patekus į nelaimingą atsitikimą važiuojant dviračiu?
Net jei incidentą sukėlęs vairuotojas nesustojo ir pasišalino iš eismo įvykio vietos, jūs vis tiek galite gauti kompensaciją.

Jungtinės Karalystės gatvėse vis daugiau žmonių pasirenka dviratį, kaip puikią alternatyvią transporto priemonę bei aktyvią laisvalaikio praleidimo formą.

Nors dviračių kultūra šalyje auga, tačiau pasitaiko ir nemažai nelaimingų atsitikimų, kurių metu dviratininkai nukenčia ir patiria įvairias fizines traumas.
Kaip elgtis patekus į nelaimingą atsitikimą važiuojant dviračiu ir patyrus traumą, pataria Kristina Vereckytė-Grumbianin, Londone įsikūrusios ieškinių ir kompensacijų dėl traumų specialistų kompanijos LITKRAFT eismo įvykių specialistė.
 
Kaip elgtis patekus į eismo įvykį?
 
• Paskambinkite policijai ir greitajai pagalbai, jei ji yra reikalinga.
• Užsirašykite kaltininko automobilio registracijos numerius.
• Užsirašykite vairuotojo vardą bei pavardę, adresą ir draudimo kompanijos duomenis.
• Nufotografuokite auto-įvykio vietą taip, kad nuotraukoje matytųsi kaltininko automobilio pozicija bei jūsų dviratis.
• Jei policija atvyksta į įvykio vietą, tiksliai nupasakokite avarijos aplinkybes. Užsirašykite policijos pareigūno vardą ir paprašykite incidento numerio (Police Reference Number).
• Būtinai kreipkitės į greitosios pagalbos skyrių, ligoninę arba bendrosios praktikos gydytoją (GP) dėl įvykio metu patirtų sužalojimų.
• Nufotografuokite visus avarijos metu sugadintus daiktus: drabužius, šalmą, sulankstytą dviratį ar kt.
• Jei dėl šio įvykio patirsite papildomas išlaidas (gydymo, kelionės pas gydytojus, gydomąsias procedūras ir t.t.), būtinai turėkite išsaugotus čekius ar sąskaitas faktūras, įrodančias patirtas išlaidas. Neišsaugojus čekių negalėsite atgauti dėl nelaimingo atsitikimo patirtų išlaidų.
Kaip nesielgti nelaimingo atsitikimo metu?
• Nesileiskite į diskusijas su kaltininku ar kitais asmenimis, kuri pusė yra kalta dėl nelaimingo atsitikimo kelyje.
• Nepriimkite jokių piniginių pasiūlymų, nes draudimo kompanijos tai gali traktuoti, kaip finansinį žalos padengimą.
• Nebendraukite su atsakovo draudimo kompanija be savo teisininkų žinios.
 
Ieškinių ir kompensacijų dėl traumų specialistų kompanijos LITKRAFT eismo įvykių specialistė Kristina Vereckytė-Grumbianin. Ieškinių ir kompensacijų dėl traumų specialistų kompanijos LITKRAFT eismo įvykių specialistė Kristina Vereckytė-Grumbianin.
Kaip elgtis, jei kaltininkas pasišalino iš įvykio vietos?
 
Jei incidentą sukėlęs vairuotojas nesustojo ir pasišalino iš eismo įvykio vietos, jūs vis tiek galite gauti kompensaciją iš Automobilių draudimo biuro (Motor Insurers’ Bureau). Šis fondas išmoka kompensacijas tais atvejais, kai kaltoji pusė pasišalina iš įvykio vietos, neturi draudimo sutarties ar yra atvykę iš kitų šalių.
 
Ar gali dviratininkas tikėtis kompensacijos už patirtas traumas?
Dviratininkas gali reikalauti kompensacijos, jei nelaimingas atsitikimas įvyko ne dėl jo kaltės. Kompensacija suteikiama už patirtas traumas, prarastas pajamas, bei kitus finansinius nuostolius.
 
Per kokį laikotarpį galima pateikti ieškinį kompensacijai gauti?
 
Ieškinį galite pateikti trijų metų bėgyje nuo incidento datos arba iki 21-ojo gimtadienio, jei nukentėjęs asmuo incidento metu buvo nepilnametis.
 
Kas gali padėti gauti piniginę kompensaciją?
 
Viešųjų erdvių stebėjimo kameros. Kelyje įvykus nelaimei, kuo skubiau kreipkitės į savivaldybę, kuriai priklauso gatvę stebinčios viešo stebėjimo kameros. Viešųjų erdvių įrašai yra saugomi tik tam tikrą laiką, todėl jums patiems ar jums atstovaujantiems teisininkams yra svarbu kuo greičiau pateikti prašymą išsaugoti tos dienos vaizdo įrašą, kuriame gali būti įamžinta byloje dėl kompensacijos vertinga informacija.
Privačios stebėjimo kameros. Privačių asmenų ar įmonių vaizdo kameromis atlikti vaizdo įrašai gali būti ištrinti bet kuriuo metu. Svarbu kuo greičiau išsiaiškinti ar incidento vietoje buvo privačių, vaizdą įrašinėjančių kamerų ir jums arba policijos pareigūnams susisiekti su jų savininkais. Taip užtikrinsite, kad bus išsaugota galimai itin svarbi vaizdo informacija, kuri gali padėti gauti piniginę kompensaciją.
 
Šalme įmontuotos vaizdo kameros. Dviratininko šalme įmontuotos vaizdo kameros Jungtinėje Karalystėje tampa vis populiaresnės. Tokiu būdu užfiksuotas vaizdo įrašas gali tapti nepakeičiamu trečiosios šalies kaltės įrodymu teisme. Iškilus ginčui ši informacija gali tapti kertiniu akmeniu jūsų ieškinyje dėl kompensacijos.
 
Koks turėtų būti pirmas žingsnis norint pateikti ieškinį?
 
Surinkite visą turimą informaciją bei dokumentaciją ir susisiekite su LITKRAFT telefono numeriu 0208-635-5555. Mes mielai su jumis aptarsime įvykį, patarsime ir įvertinsime jūsų galimybes gauti piniginę kompensaciją.
 
  

Žymos: Kompensacija, Dviračiai, Pinginė kompensacija, LITKRAFT, eismo įvykis

Komentarai

Naujausi straipsniai