Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2016-01-18

JK išgėrusių vairuotojų laukia griežtesnės bausmės

  
JK išgėrusių vairuotojų laukia griežtesnės bausmės Giežtesnėmis bausmėmis tikimąsi atkreipti visuomenės dėmesį ir sudrausminti vairuotojus.

Dėl augančio avarijų skaičiaus, Jungtinės Karalystės parlamente vis garsiau kalbama apie atsakingesnį vairuotojų kontroliavimą. Teisingumo Ministerija svarsto naujus pasiūlymus griežtinti bausmes incidentus sukėlusiems vairuotojams bei atidžiau vertinti tam tikromis ligomis sergančių žmonių galimybes vairuoti – skelbė Independent.co.uk.

Ypač didelio dėmesio susilaukė diskusijos dėl Alzhaimeriu sergančių asmenų vairavimo bei pernelyg švelnių bausmių neblaiviems vairuotojams. Už pastarąjį nusikaltimą, kuris vertinamas kaip netyčinė žmogžudystė, Didžiojoje Britanijoje skiriama iki 14 metų kalėjimo.
Kai kurie parlamento nariai įsitikinę, jog ši bausmė yra per švelni ir neteisinga netektį išgyvenusių artimųjų atžvilgiu. Diskusijose taip pat buvo paminėta problema dėl teisėjų sprendimų, kurie dažnai yra nulemti individualaus požiūrio ir subjektyvumo. Anot bausmes griežtinti norinčių parlamentarų, tokie pokyčiai į problemą atkreiptų visuomenės dėmesį ir paskatintų vairuotojus elgtis atsakingiau.
 
Politiko Jake’o Berrio nuomone, dauguma įstatymų yra nebetinkami moderniems laikams ir neatitinka visuomenės požiūrio į vairavimą išgėrus, todėl reformos yra būtinos. Parlamento narys Gregas Mulhollandas pateikė bausmių griežtinimą įtvirtinantį įstatymo projektą, kuris labiausiai liečia girtų vairuotojų sukeliamas netyčines žmogžudystes.
 
Vairuotojų medicininės būklės įvertinimas tapo taip pat svarbiu diskusijų klausimu. Pasiūlyta atidžiau vertinti vairuojančių asmenų sveikatą ir sugriežtinti draudimą vairuoti sergantiems rimtesnėmis ligomis. Manoma, jog taip bus apsaugotos tiek vairuojančiųjų, tiek kitų eismo dalyvių gyvybės.
 
  

Žymos: Transportas, Vairavimas, girtas vairuotojas

Komentarai

Naujausi straipsniai