Tiesa.com   |   BBC   |   2018-01-02

Infliacijos grimasos: transporto kainos išaugo netikėtai daug

  
Infliacijos grimasos: transporto kainos išaugo netikėtai daug
© Wikipedia nuotr.
Kelionės traukiniais JK nuo šiol bus dar brangesnės.
Tai itin pajuto tie, kurie perka metinius bilietus – šių keleivių išlaidos padidėjo labiausiai

Nemalonaus siurprizo po Naujųjų sulaukė keliaujantieji traukiniais: bilietų kainos išaugo labiau nei tikėtasi, dėl to antradienį prie stočių kilo dešimtys protestų.

„Laimingų naujų bilietų kainų augimo“, – tokius ironiškus šūkius skelbia protestuotojų laikomi plakatai.
Visoje Jungtinėje Karalystėje antradienį ryte surengta apie 40 protestų prieš naujas traukinių bilietų kainų – kelionės vidutiniškai pabrango 3,4 procento. Tai didžiausias kainų šuolis per pastaruosius 5 metus.
 
Tai itin pajuto tie, kurie perka metinius bilietus – šių keleivių išlaidos padidėjo labiausiai. Pavyzdžiui, metinis bilietas iš Maidenhead’o į Londoną pabrango 104 £ ir nuo šiol kainuoja 3092 svarus sterlingų. Šios permainos palies didžiulę gyventojų dalį, mat vien į Londoną iš priemiestinių gyvenviečių kasdien keliauja milijonai žmonių.
 
Tokį didėjimą lėmė bilietų kainų apskaičiavimo sistema, pagal kurią daugiausiai įtakos turi praėjusių metų liepos mažmeninės prekybos kainų indeksas ir infliacija. Pastaroji 2017-ųjų rudenį pasiekė rekordines paskutinių metų aukštumas ir dabar yra 3 proc.
 
Infliacijos augimas siejamas su silpstančiu svaru sterlingų bei su „Brexit“ susijusiais procesais.
 
Tuo tarpu didėjančios viešojo transporto kainos tik dar labiau apsunkins namų ūkių padėtį, mat JK daugelio produktų ir paslaugų kainos jau seniau auga greičiau nei atlyginimai.
 
Londono viešojo transporto kainos yra įšaldytos ir nesikeis iki 2020-ųjų. Neabejojama, kad, atėjus šiam laikui įkainiai šoktels ir sostinėje: kainų mažėjimas yra sunkiai tikėtinas.
  

Žymos: Infliacija, Bilietų kainos, kelionė traukiniu

Komentarai

Naujausi straipsniai