Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2017-02-21

Į link Londono skridusį lėktuvą nukreipti naikintuvai

  
Į link Londono skridusį lėktuvą nukreipti naikintuvai
© youtube.com stopkadras.
Naikintuvų palyda nufilmuota iš paskui skrendančio lėktuvo.
Ryšio su lėktuvo įgula nepavyko užmegzti ilgiau nei pusvalandį.

Oro eismo kontrolieriams praradus kontaktą su į Londoną skrendančio keleivinio lėktuvo įgula, lainerio sekti pakilo koviniai naikintuvai, ši operacija nufilmuota iš kito lėktuvo kabinos.

Incidentas įvyko vasario 16-ąją virš Vokietijos. Iš Indijos sostinės Delio į Londoną skridęs „Boeing 777“ su 330 keleivių ir 15 įgulos narių į dispečerių šaukinius neatsiliepė jau Čekijos oro erdvėje, pilotai nereagavo ir į Vokietijos kolegų klausimus, kai laineris atsidūrė virš šios šalies.
Indijos bendrovės „Jet Airways“ įgulai neatsiliepiant ir po pakartotinių prašymų, į orą pakelti Vokietijos naikintuvai, kurie prie orlaivio prisiartino ir lydėjo ties Colognės miestu, jo pilotus atsiliepti ragino ir koviniai lėktuvai.
 
Tai yra kraštutinė saugumo priemonė.
 
Tik praėjus 33 minutėms įgula galiausiai sureagavo, per tą laiką „Boeing“ spėjo įveikti apie 500 kilometrų.
 
Naikintuvų priartėjimą prie keleivinio lėktuvo nufilmavo iš paskos skrendančio Jungtinės Karalystės skrydžių bendrovės „British Airlines“ orlaivio pilotai, įrašas jau sklinda internete.
„Jet Airways“ šio atvejo kol kas nekomentuoja. „India Times“ paskelbė savo šaltinių informaciją, jog įgula neatsiliepė dėl to, kad tuo metu vienas pilotas miegojo (tai leidžiama), o kitas savo ryšio įrangą perjungė į kitą dažnį ir girdėti dispečerių bei naikintuvų šaukinių negalėjo.
 
Netrukus lėktuvas sėkmingai nusileido Londono Heathrow oro uoste.
 
  

Žymos: Londonas, Lėktuvai, Naikintuvai, oro eismo kontrolė

Komentarai

Naujausi straipsniai