Mantas Petruškevičius   |   2013-12-26

Dyzeliniai automobiliai Anglijoje - kurie populiariausi?

  
Dyzeliniai automobiliai Anglijoje - kurie populiariausi? 1 vieta: Volkswagen Golf.

Rinkdamiesi automobilį, įvedę dominančio modelio pavadinimą, skubame žymėti pasirinkimus: „benzinas“ arba „dyzelis“.

 Vis daugiau vairuotojų renkasi dyzeliniu kuru varomus automobilius. Praeityje benzininiams varikliams populiarumu ir galia ilgą laiką neprilygę dyzeliai šiandien palieka už savęs konkurentus ir net neketina gręžiotis atgal. Oficiali statistika byloja, kad Jungtinės Karalystės keliuose dyzelinių automobilių rieda daugiau negu pusė, o tai jau – dauguma.
Šeimos pradėjo rinktis gerokai taupesnius, taigi dyzelinius, automobilius. Jie ne tik naudoja mažiau kuro; jų vairuotojai paprastai moka mažesnius kelių mokesčius, jiems pigesnis ir įvažiavimas į centrinę miesto dalį. Nepamirškime ir Anglijoje itin aktualaus privalomojo transporto priemonių draudimo – čia jis dyzeliniams automobiliams taip pat kur kas pigesnis. Tiesa, ne paslaptis, kad benzininiai varikliai ir jais varomi automobiliai rinkoje yra pigesni. Tačiau, kai kalba eina ne apie salone matomas naujutėlaites mašinas, o apie naudotus kelerių metų amžiaus ratus, kainų skirtumai akių jau nebebado.
 
Dėvėtų automobilių paieškos portalo Motors.co.uk skaičiavimais, dyzelinių automobilių šeimininkai kurui sutaupo vidutiniškai 350 svarų sterlingų per metus. Portalas taip pat pateikė duomenis apie dešimt perkamiausių naudotų dyzelinių automobilių Jungtinėje Karalystėje su kiekvieno jų kuro sąnaudomis. Taigi, kokie tie automobiliai ir kur slypi kiekvieno jų populiarumo paslaptis?
 
1 vieta: Volkswagen Golf (4500–10000 svarų, 4,17 l/100 km)
„VW Golf“ automobiliai populiarūs ne tik Lietuvoje, juos mielai renkasi ir Jungtinės Karalystės vairuotojai. Nekreipiant dėmesio į sentimentus, racionalūs argumentai taip pat ne mažiau stiprūs. Net ir senesnių „golfų“ vertė per keletą metų nekrinta taip drastiškai, kaip daugelio konkurentų modelių. Sunaudojamo kuro kreivė atrodo ne mažiau įtikinamai: 4,17 litrai dyzelino 100-ui kilometrų (l/100 km). Daugiausiai nuperkama naudotų modelių, kurių kainos yra nuo 1000 iki 4500 svarų.
 
2 vieta: Rover 75 (1000–6000 svarų, 4,0 l/100 km)
Kai „Rover“ pradėjo serijinę 75-ojo modelio gamybą, jis tapo geriausiai žinomas kaip Didžiosios Britanijos ministrų kabineto narių naudojamas valdiškas automobilis. Niekas negalėtų prikišti, kad pasirinkus „Rover“ buvo išlaidaujama mokesčių mokėtojų sąskaita. Atvirkščiai, dyzelinis variklis sunaudoja vos 4,0 l/100 km. Pirkdami jį naudotą vis dar turite galimybę įsėsti į kurio nors buvusio ministro vietą. Kaina svyruoja tarp 1000 ir 6000 svarų.
 
3 vieta: Ford Focus (6500–9000 svarų, 4,0 l/ 100 km)
 
Populiariausias automobilis šalyje pasižymi ne tik patikimu dyzeliniu varikliu. Anot vairuotojų, kaskart sėstis už „Focus“ vairo – tikras malonumas. Automobilis lengvai vairuojamas ir praktiškas, sunaudoja vos 4 l/100 km.
 
4 vieta: Ford Fiesta (5500–9000 svarų, 3,75 l/100 km)
Atsidūręs ketvirtoje populiariausių dyzelinių automobilių sąrašo vietoje, „Ford Fiesta“ ne mažiau mėgstamas ir benzininių variklių gerbėjų – analogiškame dešimtuke jis netgi keliomis vietomis aukščiau. Ir kaip galima nemėgti „Fiestos“, kai dyzelinio kuro šis „suvalgo“ mažiau nei 4 litrus 100-ui kilometrų?
 
5 vieta: Mini Cooper (6000–8900 svarų, 3,25 l/100 km)
 
Kuo toliau, tuo gražiau spindi kuro sąnaudų eilutė. Dauguma „Mini“ gerbėjų šias mašinas renkasi ne tik dėl kuro sąnaudų, o vairuoti jas gatvėje tampa ne ką brangiau, nei žoliapjovę kieme. Kompanijos BMW gaminami automobiliukai yra ekologiškiausi automobilių koncerno gaminiai, taigi kelių mokesčiams daug tikrai neišleisite. Britai šiems modeliams turi ypatingų sentimentų, tad išvysti „Mini Cooper“ gatvėje galime kiekvieną dieną, ir ne po vieną kartą.
 
6. BMW 3 serija (10 000–13 000 svarų, 4,9 l/100 km)
 
Jeigu Lietuvoje BMW laikomas tautos automobiliu, tai Jungtinėje Karalystėje apie šio gamintojo (tuo labiau 3 serijos) mašinas pasvajoja nebent įmonių vadovai ir direktoriai. Net nenaujų šių automobilių nepavyks įsigyti be dešimties tūkstančių svarų sterlingų kišenėje. Kaip dyzeliniams varikliams, kuro sąnaudos taip pat nėra pačios mažiausios – jos siekia beveik 5 litrus 100-ui kilometrų. Bet jeigu jau nusprendėte pirkti BMW, visos šios „smulkmenos“ dažnai nueina į antrą planą.
7 vieta: Wauxhall Corsa (5000–7500 svarų, 3,8 l/100 km)
 
Mums dar pažįstama „Opel“ vardu, „Corsa“ Didžiojoje Britanijoje savo populiarumu nedaug tenusileidžia „Ford“ automobiliams. Dyzeliniu varikliu varomi „Corsa“ automobiliai pirkėjų graibstomi tiek nauji, tiek kelerių metų senumo.
 
8 vieta: Renault Clio (6000–12000 svarų, 3,5 l/100 km)
 
Dar vienas nedidelis automobilis, pamėgtas tiek didmiesčiuose gyvenančių britų, tiek prancūzišką išskirtinumą vertinančių vairuotojų. „Renault Clio“ užima aštuntąją vietą perkamiausių naudotų dyzelinių automobilių sąraše ir turi vieną iš taupiausių variklių iš viso dešimtuko. Kaip teigia „Clio“ vairuotojai, bagažinėje lengvai sutalpinsite porą lagaminų arba didelę bokso kriaušę.
 
9. Toyota Yaris (4995–8500 svarų, 3,4 l/100 km)
 
Dar mažiau degalams išleisite vairuodami „Toyota Yaris“, vieną iš populiariausių visų laikų šio japonų automobilių koncerno kada nors pagamintų modelių. Jis ne tik taupus, bet ir erdvus. Kaip pridera gamintojams iš technologijų mekos Japonijos, salone pagal poreikius ir kišenę galite rasti nuo automatinio kompiuterio iki integruotų DVD grotuvų ir žaidimo konsolių.
 
10 vieta: Peugeot 206 (4425–7000 svarų, 3,4 l/100 km)
 
Dešimtuką užbaigia automobilių gamintojo iš Prancūzijos „Peugeot“ dar vienas miesto automobilis. Tiems, kurie vertina išskirtinį dizainą ir mažas degalų sąnaudas, 206-asis modelis su dyzeline širdimi turėtų būti mielas širdžiai. Įsigydami keleto metų senumo modelį, prieš tai pasidomėkite automobilio komplektacija; „Peugeot 206“ paprastai parduodamas su didele skirtingų specifikacijų variklių, salono apdailos bei kitų skirtingų techninių instaliacijų pasirinkimo galimybe. Neretai tai būna vienas iš pagrindinių veiksnių, kodėl iš pažiūros to paties amžiaus naudotų automobilių kainos gali pastebimai skirtis.
 
 
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Automobiliai, Transportas, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai