Mantas Petruškevičius   |   2017-09-13

Dviračiu į darbą. Ar verta draustis?

  
Dviračiu į darbą. Ar verta draustis? Per paskutinius penkiolika metų dviratininkų skaičius Jungtinėje Karalystėje išaugo net 7 kartus.
Jei ketinate drastiškai apkarpyti savo išlaidas kelionėms į darbą, ypač patuštinančioms miestiečių pinigines jokių nuolaidų nedarančiame Londone, investicija į dviratę transporto priemonę ir jos draudimą gali būti puikus pasirinkimas.

Milijonai Britanijos gyventojų savo kelionę į darbą pradeda metro ar traukinių stotyje laukdami kasrytinio perpildyto vagono. Londone kas trečias į darbą keliauja antžeminiais, požeminiais bei įprastais traukiniais. Šios kelionės kiekvienų metų pradžioje vis pabrangsta – vidutiniškai dešimtadaliu, bet neretai ir didesne suma. Priklausomai nuo to, kurioje miesto dalyje gyvenate ar dirbate. Tad nenuostabu, jog žmonės ieško alternatyvų ir vis dažniau perpildytą metro vagoną iškeičia į dviratę transporto priemonę.

Per paskutinius penkiolika metų dviratininkų skaičius Jungtinėje Karalystėje išaugo net septynis kartus – iki 700 000. Vien per pastaruosius metus parduota daugiau nei 200 000 dviračių.
Aktyvūs lietuvaičiai, netingintys minti pedalų, žinoma, taip pat, prisideda prie žalesnio ir sveikesnio Londono.
 
Kasmet ant dviračio persėda ne tik viešuoju transportu anksčiai naudojęsi keleiviai, bet ir tūkstančiai automobilių vairuotojų, iškeičiantys keturis ratus į du. Tačiau dėl sparčiai didėjančio dviračių skaičiaus keliuose vis daugiau jų savininkų yra priversti akis į akį susidurti su nelabai maloniomis problemomis.
 
Kartu su nuolat augančiu dviratininkų entuziazmu didėja ilgapirščių susidomėjimas jų transporto priemonėmis. Kol perskaitysite šį tekstą, Britanijoje bus pavogti 10 dviračių. Tokia yra statistika, taigi nenuostabu, kad vis daugiau dviratininkų, stengdamiesi apsisaugoti nuo vagystės, nutaria apdrausti savo turtą.
 
Išsiaiškinkime, kada ir ar išvis verta imtis papildomų saugumo priemonių dedant parašą ant dviračio draudimo sutarties.
Žmonės ieško alternatyvų ir vis dažniau perpildytą metro vagoną iškeičia į dviratį balną. Žmonės ieško alternatyvų ir vis dažniau perpildytą metro vagoną iškeičia į dviratį balną.
 
Ar tai apsimoka?
 
Skaičiuojama, jog vidutinė vieno nuperkamo dviračio kaina šalyje siekia 657 svarus sterlingų.
 
Draudimo įmokų sumos svyruoja nuo 50 iki 300 svarų per metus, priklausomai nuo dviračio vertės. Kartais brangesnis draudimo polisas priklauso ir nuo draudėjų suteikiamų papildomų garantijų. Be vagystės ir prarasto turto žalos, draudimas papildomai gali padengti sumą už nelaimingus atsitikimus kelyje arba suteikti teisinę pagalbą išieškant žalą iš neapdairių vairuotojų.
 
Dauguma draudimo polisų sudaryti taip, kad didžiausia naudą drausdamasis savininkas turės tada, kai jo dviračio vertė bus artima arba didesnė už vidutinę – šiuo atveju anksčiau minėtus 657 svarus.
Tačiau kiekvienas yra skirtingas, taip pat ir dviračių savininkų poreikiai bei jų tikslai.
Draudimo įmokų sumos svyruoja nuo 50 iki 300 svarų per metus, priklausomai nuo dviračio vertės. Draudimo įmokų sumos svyruoja nuo 50 iki 300 svarų per metus, priklausomai nuo dviračio vertės.
 
Kuris draudimas naudingiausias jums?
 
Gali būti taip, jog jums net nežinant kieme prie namų stovintis jūsų dviratis bus seniai apdraustas. Taip gali nutikti tuo atveju, jeigu jau esate apdraudę savo būstą, dažniausiai nuosavą namą, būsto draudimu (angl. home insurance).
 
Kartais pasirašant būsto draudimo sutartis dviračiai bei kitas kilnojamasis turtas, esantis namų teritorijoje, yra automatiškai įtraukiamas į atlyginamų daiktų sąrašą. Vidutiniškai viena iš trijų būsto draudimo sutarčių numato būtent tokią sąlygą.
 
Kitais atvejais draudėjai gali pasiūlyti už papildomą mokestį (dažniausiai 55–73 svarus sterlingų per metus) apdrausti kitus namuose esančius daiktus, taip pat ir dviračius.
 
Tam, kad tiksliai žinotumėte, už kokį turtą ir kada galite tikėtis žalos atlyginimo vagystės ar kitų nelaimių atveju, rekomenduojama atidžiai perskaityti draudimo sutartį prieš ją pasirašant.
Ne mažiau svarbu yra išsiaiškinti, kokia maksimalia suma planuojama apdrausti jūsų dviratį. Mat nors sumos čia svyruoja priklausomai nuo daikto vertės, draudikai išlieka kūrybingi – pasitaiko, jog brangesnio dviračio savininkui už mažesnę įmoką siūloma apdrausti dalį dviračio vertės.
 
Jeigu esate vienos iš daugelio dviratininkus vienijančių organizacijų narys – pavyzdžiui, „London Cycling Campaign“ arba „British Cycling“, – galite tikėtis papildomų nuolaidų.
 
Visos saugumo priemonės – būtinos
 
Nusprendę apdrausti dviratį nuo vagystės, pirmiausia turėsite patys imtis visų įmanomų priemonių tam, kad jūsų turtas nepatektų sukčiams į rankas.
 
Visos saugumo sąlygos dažniausiai būna nurodomos sutartyse, tačiau pagrindinės iš jų pasitaiko dažniau nei rečiau.
 
Draudėjai turi teisę neatlyginti žalos, jeigu transporto priemonė nugvelbta ją palikus per naktį lauke, net jeigu dviratis buvo prirakintas. Taip pat, prieš pasirašant sutartį, draudikams gali tekti įrodinėti, jog įsigijote patikimą apsaugą dviračiui tvirtinti viešosiose vietose. Taigi pasiteisinimas, esą dviratį neprirakintą palikote tik kelioms minutėms, kol užbėgsite į paštą, tikrai nepadės susigrąžinti patirtus nuostolius.
 
Draudimo įmonei gali tekti įrodyti, jog įsigijote patikimą apsaugos spyną dviračiui tvirtinti viešosiose vietose. Draudimo įmonei gali tekti įrodyti, jog įsigijote patikimą apsaugos spyną dviračiui tvirtinti viešosiose vietose.
 
Brangesniems dviračiams – specialus draudimas
 
Aptarėme draudimo sąlygas bei aplinkybes vidutinės kainos dviračiams. Tie, kam dviratis reiškia šiek tiek daugiau ir asocijuojasi ne tik su susisiekimo priemone, tikriausiai ne kartą yra svarstę apie investiciją į lengvesnį, greitesnį ir neretai brangesnį pirkinį.
 
Draudžiant didesnės vertės dviratį, prieš tai rekomenduojama nepagailėti laiko ir apsvarstyti specializuotų draudimo kompanijų (pavyzdžiui, „Cycleguard“, ETA, „Cysclesure“ ir kitų) pasiūlymus.
 
Paprastai jų siūlomi draudimo polisai skirti vertingesniems dviračiams ir numato galimybę atgauti ne tik visą ar dalį turto vertės jį praradus. Daugeliu atvejų jie suteikia papildomą draudimą nuo nelaimingų atsitikimų kelyje bei dažnai gali pasiūlyti profesionalių teisininkų pagalbą.
 
Taigi jei ketinate drastiškai apkarpyti savo išlaidas kelionėms į darbą, ypač patuštinančioms miestiečių pinigines jokių nuolaidų nedarančiame Londone, investicija į dviratę transporto priemonę ir jos draudimą gali būti puikus pasirinkimas.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Transportas, Dviratininkai, dviratininkas

Komentarai

Naujausi straipsniai