Tiesa.com, bns.lt   |   2018-08-10

Didžioji diena: streikas paralyžiavo skrydžius

  
Didžioji diena: streikas paralyžiavo skrydžius
© Liam flickr.
Streikas palies ne vieną tūkstantį žmonių.

Didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų reikalaujantys „Ryanair“ pilotai keliose Europos šalyse penktadienį pradėjo koordinuotą 24 valandų streiką.

ų skrydžių bendrovė pranešė, jog dėl pilotų streiko Airijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose atšauks maždaug 400 iš 2,4 tūkst. Europoje penktadienį planuotų skrydžių.
Dėl protesto akcijos nukentės maždaug 55 tūkst. keleivių, pareiškė oro vežėja, klientams pasiūliusi atgauti už bilietus sumokėtus pinigus arba pasirinkti kitą kelionės maršrutą.
 
Streikus „Ryanair“ pavadino „nereikalingais“, tačiau pilotai atsikerta, kad oro bendrovė nuo 2017 metų gruodžio, kuomet ji pradėjo laipsniškai pripažinti pilotų profsąjungas, atsisako prasmingų derybų dėl kolektyvinių darbo sutarčių.
 
Dėl streiko labiausiai nukentės Vokietija – dešimtyje oro uostų atšaukiama 250 skrydžių.
 
Įtakinga šalies profsąjunga „Cockpit“ pareiškė, jog maždaug 480 „Ryanair“ pilotų Vokietijoje paragino nutraukti darbą nuo penktadienio 3 val. 1 min. vietos laiku (4 val. 1 min. Lietuvos laiku) iki šeštadienio 2 val. 59 min. vietos laiku (3 val. 59 min. Lietuvos laiku).
Pasak profsąjungos, „Ryanair“ „kategoriškai“ atsisako įgulos nariams numatyti didesnes personalo išlaidas ir nepalieka jokių galimybių siekti kompromiso.
 
„Už dabartinę padėtį yra atsakinga tik „Ryanair“, – per trečiadienį surengtą spaudos konferenciją pareiškė „Cockpit“ prezidentas Martinas Locheris.
 
Nyderlanduose „Ryanair“ skubiai kreipėsi į teismą, kurio paprašė oro vežėjos pilotams šioje šalyje uždrausti prisijungti prie protesto akcijos.
 
Tačiau teismas stojo pilotų pusėn. „Streikas gali įvykti“, – nusprendė teisėjas Theo Roellas.
Nyderlanduose gali būti atšaukti maždaug 22 skrydžiai iš Eindhoveno oro uosto, pranešė vietos naujienų agentūra ANP.
 
Tačiau „Ryanair“ pareiškė, jog „dėl nereikalingo Nyderlandų pilotų profsąjungos streiko nebus atšaukta jokių skrydžių “.
 
O vėliau oro bendrovė pranešė, jog nepaisant „šio apmaudaus ir nepagrįsto streiko“ Europoje penktadienį bus įvykdyta daugiau kaip 2 tūkst., arba 85 proc., planuotų skrydžių.
 
„Ryanair“ pridūrė, jog keleiviai buvo kuo anksčiau informuoti apie skrydžių atšaukimą ir dauguma jų jau buvo perkelti į kitus oro bendrovės skrydžius.
 
  

Žymos: Ryanair, Streikas

Komentarai

Naujausi straipsniai