Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-11-02

Dėl tiršto rūko atšaukiami skrydžiai

  
Dėl tiršto rūko atšaukiami skrydžiai Tirštas rūkas visoje Europoje kelia problemų keliaujantiems.
Dėl itin tiršto rūko JK Meteorologų tarnyba paskelbė geltonąjį įspėjimo signalą.

Jungtinę Karalystę (JK) savaitgalį užklupęs tirštas rūkas jau spėjo sukelti daugybę nepatogumų. Prastas matomumas sukėlė ypač daug problemų keliaujantiems, - pranešė naujienų portalas bbc.co.uk

Dėl itin tiršto rūko JK Meteorologų tarnyba paskelbė geltonąjį įspėjimo signalą.
Atšaukiami lėktuvų skrydžiai
Tuo tarpu Heathrow oro uoste atšaukti 45 skrydžiai. Dėl prasto matomumo skrydžiai į JK buvo taip pat atšaukti Briuselio, Frankfurto, Hamburgo, Amsterdamo bei Paryžiaus oro uostuose.
 
Skrydžių kompanija „Easyjet“ teigė, jog pirmadienį teko susidurti su rimtomis problemomis organizuojant skrydžius, nes visoje Europoje dėl susidariusio rūko buvo labai prastas matomumas.
 
Keleiviams rekomenduojama prieš keliaujant į oro uostą, pasitikrinti ar jų skrydis nėra atšauktas.
Londono chaosas metro 
 
Londoną užgulęs rūkas sukėlė chaosą ir sostinės metro. Dauguma linijų traukinių nuo pat ankstyvo pirmadienio ryto vėlavo ir buvo perpildyti. „Transportas Londonui" (angl. Transport for London) pranešė, kad traukiniai vis dar vėluoja Circle, District bei Hammersmith & City metro linijose.
 
Sudėtingos vairavimo sąlygos
 
Dėl susidariusių sudėtingų vairavimo sąlygų, vairuotojai įspėjami laikytis atsargumo priemonių. Automobilių sporto organizacija (angl. The Automobile Association) pataria:
• Esant prastam matomumui – jei matomumas mažesnis nei 100 m. – būtina įsijungti priešrūkinius žibintus.
• Esant rūkui neprivaloma įsijungti priešrūkinių žibintų, tačiau tuo atveju, jei įvyktų avarija, draudimo kompanija gali pasiteirauti, kodėl jie nebuvo įjungti.
• Geriau laikykite nuolatos įjungtus priešrūkinius žibintus, nes išjungdami ir vėl įjungdami galite trukdyti kitiems vairuotojas. Palaukite, kol matomumas pagerės, tada išjunkite žibintus.
• Vairuodami rinkitės saugų greitį.
 
Kodėl kyla rūkas?
 
Rūkas kaip ir debesys atsiranda, kai ore kondensuojasi vandens garai. Kai oro temperatūra tampa aukštesnė nei -20 °C, rūkas paprastai būna vien iš vandens lašelių. Kuo rūkas vandeningesnis ir kuo didesnės jo dalelės, tuo mažesnis matomumas. Rūko tikimybė ypač didelė lapkričio mėnesį, nes tokiu metu ypatingai padidėja garų kiekis ore.
 
  

Žymos: Skrydžiai, rūkas, transporto sąlygos

Komentarai

Naujausi straipsniai