Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-06-24

Chaosas prie Eurotunelio: streikas, liepsnos ir kilometrinės sunkvežimių eilės

  
Chaosas prie Eurotunelio: streikas, liepsnos ir kilometrinės sunkvežimių eilės Streikuojantys darbuotojai užblokavo kelius ir sukėlė gaisrą.
Pasinaudodami susidariusia situacija, migrantai Prancūzijos pusėje bandė patekti į lėtai judančius sunkvežimius.

Antradienį Calais uoste, šalimais Prancūzijos bei Jungtinės Karalystės (JK) sienos vykęs streikas sukėlė chaosą: buvo atšaukti „Eurostar“ traukiniai, uždaryta dalis M20 greitkelio, šimtai migrantų bandė slapčia patekti į JK vykstančius sunkvežimius, - skelbė bbc.com naujienų portalas.

Streikuodami dėl darbo vietų skaičiaus mažinimo „MyFerryLink“ įmonės darbuotojai užblokavo Calais uostą. Degindami padangas ir sukeldami gaisrą, jie užtvėrė prieigą prie Eurotunelio.
Greitųjų traukinių kompanija „Eurostar" pranešė, kad protestuotojai įsiveržė į tunelį ir dėl to jis buvo uždarytas. „Kiek žinome, šiuo metu tunelyje nėra jokių traukinių, tačiau nemažai jų yra priversti laukti abiejose tunelio pusėse“. Bendrovė pridūrė, kad antradienį traukinių maršrutai buvo atšaukti.
 
Dėl streikuojančių darbuotojų daugybė keltų įstrigo Doveryje, o sunkvežimiai buvo priversti laukti, sudarydami didžiulias spūstis kelyje M20 Kente.
 
Pasinaudodami susidariusia situacija, migrantai Prancūzijos pusėje bandė patekti į lėtai judančius sunkvežimius. Apskaičiuota, kad apie 3000 migrantų, gyvenančių stovyklose netoli Calais, laukė progos neteisėtai kirsti kanalą.
 
Vairuotojams buvo patariama įsitikinti, kad visos durys būtų užrakintos, stegtis judėti su kitų sunkvežimių kolonomis bei nestoti likus mažiau nei 100 km. iki uosto.
Streikas, sustabdęs visas teikiamas paslaugas Lamanšo tunelyje baigėsi tada, kai protestuotojai grįžo prie savo darbų. Nors protestas ir baigėsi, transporto trikdžiai tęsiasi, o situacija tarp policijos pareigūnų, uosto darbuotojų bei nelegalių migrantų išlieka karšta.
 
Video, kuriame įamžinti migrantai, nelegaliu būdu bandantys patekti į sunkvežimius ir kirsti kanalą, galite pamatyti čia:
 
  

Žymos: Streikas, Eurotunelis

Komentarai

Naujausi straipsniai