Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-06-24

Atsargiai – kelyje elektriniai vežimėliai

  
Atsargiai – kelyje elektriniai vežimėliai
© Sludge G/Flickr nuotr.
Elektriniai vežimėliai neretai patenka į eismo įvykius ar sukelia juos.
Kartais tokie įvykiai baigiasi mirtimi

Rytų Londone savaitgalį sunkiai sužalota garbaus amžiaus vyras, kurį partrenkė elektrinis vežimėlis, skirtas judėjimo negalią turintiems žmonėms. Tai – tik vienas iš daugelio panašių incidentų.

Incidentas įvyko Harold Wood kvartale, Station Road gatvėje. Į pėsčiųjų perėja ėjusį 80-metį vyrą trenkėsi elektrinis vežimėlis, vadinamasis skuteris. Teigiama, kad nukentėjusysis patyrė rimtus sužalojimus.
Dėl įvykio apklaustas skuterį valdęs 70 metų vyras.
 
Jungtinės Karalystės transporto departamento statistika rodo, kad eismo įvykiai, kuriuose dalyvauja elektriniai vežimėliai, yra gana dažni. Pavyzdžiui, 2016 metais užregistruota 260 tokių įvykių, 61 atveju nukentėjo žmonės, o 14 baigėsi mirtimi.
 
Praėjusią savaitę pietryčių Londone, Welling’e vežimėliu ant šaligatvio partrenktos dvi garbaus amžiaus moterys, laukusios autobuso stotelėje. Vėliau dėl šio įvykio sulaikytas 40-metis vyras, valdės vežimėlį. Jam pareikšti kaltinimai kūno sužalojimu.
 
 
Praėjusių metų kovą Škotijoje, netoli Motherwell’o, sustabdytas greitkeliu M74 vežimėliu važiuojantis 92 metų vyras. 
 
2016 metais prie Crawley miesto 92 metų pensininkas skuteriu įvažiavo į kelią A2011, kuriame transporto priemonės važiuoja 70 mylių per valandą greičiu. Senolis tikino, kad įsuko čia netyčia.
Tokiems vežimėliams važiuoti greitkeliu draudžiama, jų eismas leidžiamas tik šaligatviais, o kur jų nėra – kelio ar gatvės važiuojamąja dalimi.Įprastai jie gali pasiekti vos 6 km/h greitį.
 
  

Žymos: elektrinis vežimėlis, eismo įvykis

Komentarai

Naujausi straipsniai