Tiesa.com   |   express.co.uk, bbc.co.uk   |   2015-05-23

8 kelio ženklai, kuriuos supranta ne visi

  
8 kelio ženklai, kuriuos supranta ne visi Kelio ženklai, kurie gali sukelti dvejonę, dėl savo reikšmės.

Beveik pusė britų vairuotojų nežino kelio ženklų reikšmės, kuriuos mato kiekvieną dieną, - panešė naujienų portalas express.co.uk.

Šie 8 ypač kelia daug nesusipratimų:
1. Nacionalis greičio limitas. Ne greičio limito pabaiga. Šis ženklas iš tiesų nusako vairuotojams, koks yra greičio limitas šiame kelyje.
 
Nacionalinis greičio limitas. Nacionalinis greičio limitas.
 
2. Jokių motorinių transporto priemonių. Ženklas reiškia, kad jokia motorinė transporto priemonė nėra galima, tad pėstieji ir dviratininkai gali laisvai naudotis keliu esančiu už ženklo.
 
Jokių motorinių transporto priemonių. Jokių motorinių transporto priemonių.
3. Nelaukti. Šio ženklo nesupratimas dažniausiai kyla dėl to, kad jis sumaišo du ženklų tipus: raudoną apskritimą, kuris dažniausiai kažką draudžia ir mėlyną foną, kuris dažniausiai duoda teigiamas instrukcijas. Šis ženklas dažniausiai randamas apgyvendintose vietovėse, norint išvengti spūsčių ar kur yra didelis automobilių judėjimas ir pavojinga sustoti.
 
Nelaukti. Nelaukti.
 
4. Nesustoti. Kaip ir nelaukti, šis ženklas turi raudoną apskritimą ir mėlyną foną. Raudonas kryžius yra perspėjimas - dažniausiai naudojamas greitkeliuose, kur automobiliai juda 80 - 90 km/h greičiu.
 
Nesustoti. Nesustoti.
5. Minimalus greitis. Ženklas su skaičiumi turėtų būti greičio limitas, ar ne? Tiesą sakant ne: mėlynas fonas su baltu skaičiumi ant jo įspėja vairuotojus apie minimalų greitį šiame kelyje. Šis ženklas nėra labai dažnas, tačiau, jei tokį matote, gali būti, kad laikas pagreitinti.
 
Minimalus greitis. Minimalus greitis.
 
6. Kelio susiaurėjimas abejose pusėse. Šis ženklas dažnai maišomas kaip ženklas žymintis kaip dvigubos važiuojamosios kelio dalies pabaigą, kuriame dvi gatvės susilieja į vieną. Šitame ženkle juodos linijos nesusilieja ir reiškia, kad abiejose kelio pusėse yra susiaurėjimas.
 
Kelio susiaurėjimas abejose pusėse. Kelio susiaurėjimas abejose pusėse.
 
7. T formos sankryžą, su pirmumo teise automobiliams iš dešinės. Šis pasako vairuotojams, kad nors jie artėja prie sąnkryžos, linijos ant kelio pasako, kad judėjimas vyksta iš dešinės.
T formos sąnkryža. T formos sąnkryža.
 
8. Nelygus kelias. Du iškylimai ir viduryje duobė ženklas įspėja apie nelygų kelią.
 
Nelygus kelias. Nelygus kelias.
 
  

Žymos: Kelių eismas

Komentarai

Naujausi straipsniai