Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-11-23

Socialiniai tinklapiai skatina nusikalstamumą

  
Socialiniai tinklapiai skatina nusikalstamumą
© Wikimedia.org
Socialiniuose tinklapiuose siaučia žmogžudžiai, prievartautojai, šantažuotojai bei pedofilai.
Pasitaiko ir šantažo atvejų, kai pedofilai, grasindami vaikams, liepia jiems nusirenginėti prieš kameras ir tenkinti kitokius iškrypėlių norus.

Dėl vis aktyvesnio socialinių tinklapių naudojimo didėja rimtų nusikaltimų skaičius. Kaip teigė Express.co.uk., policija maždaug kas valandą gauna iškvietimų dėl nusikaltimų, susijusiu su „Facebook“ ir „Twitter“ tinklapiais.

Šių tinklų populiarumas lėmė sparčiai didėjanti žmogžudysčių, šantažo, pedofilijos, išprievartavimo atvejų skaičių. Duomenys atskleidė, kad per pastaruosius penkerius metus su socialiniais tinklapiais susijusių nusikaltimų skaičius išaugo iki 149 proc. Įprastai nusikaltėliai virtualioje erdvėje suranda savo auką, o tuomet gudriai suorganizavę susitikimą nužudo arba išprievartauja.
Viena mergina taip įkliuvo, kai seksualinis maniakas, panaudojęs gražio ir jauno vaikino nuotrauką savo paskyroje, įkalbino merginą susitikti, o tada ją išprievartavo, nužudė, o kūną išmetė pakelėje. Pasitaiko ir šantažo atvejų, kai pedofilai, grasindami vaikams, liepia jiems nusirenginėti prieš kameras ir tenkinti kitokius iškrypėlių norus. Vėliau jie gąsdina, jog paviešins jau turimą informaciją ir liepia toliau jiems paklusti.
 
Akivaizdu, kad didžioji dalis nusikaltimų persikelia į virtualią erdvę. Policijos pareigūnai išreiškė itin didelį susirūpinimą ir ryžtą kovoti su naujosios kartos nusikaltėliais. Jų nuomone, viena geriausių priemonių yra griežtos ir ilgus kalėjimo metus nulemiančios bausmės, dėl kurių yra užkertamas kelias pakartotiniams nusikaltimams.
 
Kovojant su virtualios erdvės nusikaltėliais savo jėgas vienija policija, socialinių tinklapių bei įvairių internetinių svetainių komandos. Visgi kad kova būtų dar sėkmingesnė, pareigūnai pataria tėvams prižiūrėti savo vaikų elgesį socialiniuose tinklapiuose ir kilus įtarimui iškart kreiptis į atitinkamas institucijas.
 
  

Žymos: Internetas, Vaikai, Pavojus

Komentarai

Naujausi straipsniai