Morta   |   2015-06-24

Mortos tiesa: Visažinės interneto mamytės

  
Mortos tiesa: Visažinės interneto mamytės
© Flikcr.com
Kaip laikaisi, supermamyte?
Mamytes, reikia patarimo. Kokiu budu geriau nutraukti nestuma? Tabletem ar chirurginiu budu? Kokia Jusu patirtis?

„Labutis mamytes, ar kai leliukas viduriuoja jo visa konstinensija susigeria y pampy???“
Draugai man sakė nerašyti šia tema. Na, žinai, kam judinti širšių lizdą? Bet kad Jūs pačios prašotės rampų šviesos...

„Kiekvienam žmogui jo Mama pati brangiausia. Išsigandai, ką nors suskaudo – bėgi pas Mamą. Prisiglaudei prie Mamytės – ir ramu, ir gera. Šis paprastas žodis „Mama“ kiekvienam yra labai brangus ir reikalingas kaip vanduo, kaip saulė, kaip oras...“
Internete apstu jau, rodos, nebemadingų, tačiau tokių teisingų žodžių apie Mamą. Tą vienintelę, visad paguosiančią ir patarsiančią. Meilės, šilumos ir supratimo sklidina širdimi.
 
Laikai keičiasi. Jau kaip ir pasikeitė. Dabar žodis „Mamytės“ įgavo ir neigiamos prasmės.
 
Dėkoti reikėtų supermamytėms. Internetų liūtėms. Visažinėms, dienų dienas mirkstančioms „Facebook“ platybėse. Keikiančioms viena kitą. Norinčioms pasirodyti geresnėmis. Na, juk visose tose grupėse: „Londono mamytės“, „Rytų mamytės“, „Anglijos mamytės“ visokio plauko moteriškos lyties atstovės renkasi kasdien į interneto platybes tam, kad ką gudraus parašytų ir kitą pamokytų. Ar ne?
 
Štai Jums vos keletas iš milijono minčių, jei nežinote, ką internetinės mamytės veikia prie kompiuterio per dienas...
Jos diskutuoja apie prietarus, retai faktus (kalba netaisyta): „Mamytes esu girdejus kad nesciom negalima i zoologijos sodus eiti. gal zinot kodel“ .
 
„Gal kad koks krokodilas neuzriaumotu ir neisgasdintu.“ „Turbut, kad begemotas meiles neužsimanytu. As nescia tikrai i sliauzianti begemota buvau panasi.“ „Negalima nes vaikas gali gimti panasus i bezdzione.“ Taip juokavo šmaikštuolės.
 
„Mamos, gal kvailas klausimas, BET sunerimau. Man 38 savaites, ar gali vaikas issigasti? Nezinau kaip paaiskinti. Vaikau svetimus katinus is virtuves tai as juos noredama isgasdinti koja sutrepsiu“, – nerimavo viena supermamytė.
 
„Labutis mamytes, ar kai leliukas viduriuoja jo visa konstinensija susigeria y pampy??? Maitinu misinuku, ir ji net nebaigus valgyti daro y pampy,,, man atrodo kad viduriuoja, bet gal as klystu,,, ir ar normalu kad kudikis kakotu is po kiekvieno maitinimo misinuku? mums trys savaites... Ykelsiu foto y komentarus... Sorry uz ja,, bet pagal daktarus tai normalu man nelabai atrodo normalu...“
„Sveikos, ar jusu nenervina lietuviu parduotuvese tikrinti maisto galiojimo laika !!! mane jau uzkniso, sprogstu is pykcio...“
 
Dar buvo ir tokia, kuri rašė, kad vyras pasimirė prieš kelias dienas, ir klausė: ar kunigą kviestis?
 
Arba kaip įkalbėti vyrą važiuoti į ligoninę, nes pastarasis grįžo iš darbo ir ant sofos raitosi iš skausmo. Ir vyksta diskusija valandų valandas... Gi svetimos moterys geriau žino, kaip tau TAVO vyrą įkalbėti ir jam padėti, ar ne?
 
Kitos kėlė namie rastų vorų nuotraukas, – nes juk jie gali būti nuodingi! Supermamytės, vien į nuotrauką pažvelgusios, tau pasakys, ką su tais vorais daryti!
 
Pasitaiko ir dar atviresnių „mamyčių“: „Mamytes, reikia patarimo. Kokiu budu geriau nutraukti nestuma? Tabletem ar chirurginiu budu? Kokia Jusu patirtis?“
„Turejau issiurbima, kelios drauges turejo ta tablete buvo ziauru... “, – dalijosi savo išgyvenimais kita.
 
Ne mano reikalas, bet ar čia normalu? Kokia gi čia dar Mamytė?
 
Šių grupių įkūrėjų idėja ir buvo tokia, kad Jūs visos sapaliotumėte nesąmones, o ne iš tikrųjų viena kitai padėtumėte. Kad keiktumėte viena kitą. Juk taip? Ar aš klaidingą įspūdį susidariau? O juk galėtumėte viena kitai ten nuoširdžiai padėti... Na, ne apie tai.
 
Flickr nuotr. Flickr nuotr.
 
Įžvelgiau aš keletą Jūsų šmaikštuolių ir keistuolių kategorijų: pasiskaityk, superduperultramamyte, kuriai iš jų priklausai? Vis tiek, kol vaikas sėdi prie televizoriaus ar „Ipad‘o“, turi marias laiko braidyti interneto platybėse. Taigi, „mamyčių“ yra kelių rūšių:
 
Aktyviosios. Nesvarbu ką – svarbu parašys. Beveik po kiekvienu post'u įkals savo ne visiems suprantamą komentarą. Labai dažnai – tiesiai į lankas. Linkiu Jums šiek tiek atvėsti, sportas šiuo atveju – puiki pagalba.
 
Kultūringos visažinės. Aukštomis frazėmis dalinsis mintimis apie... viską. Jos viską žino. Joms viską teko patirti. Jos visko išmoko (tikėtina, iš madingų žurnalų ir populiariausių knygų). Gal įstokite į universitetą? Ar pagalvokite apie pedagogo karjerą?
 
Chaminės visažinės. Jos taip pat viską žino, tik savo nuomonę primygtinai grūda kitoms mamytėms, o tos, kurios paprieštarauja, gauna riebų, keiksmažodžių paįvairintą pliūpsnį atgal. Tada, tikėtina, varo parūkyti. Juk rūkymas ramina, ar kaip ten? Prieš akis išdygsta juodaplaukės su dirbtiniais nagais ir dažytais juodais antakiais įvaizdis.
 
Gydytojos. Jos vos iš pusės žodžio gali nuspėti ligą. Tik pasakyk, kad tau skauda, mieloji, – jos tau surašys visą gydymo kursą. Nėra vaisto, kurio nebūtų gėrusios, nėra ligos, kuria nebūtų sirgusios. Kitaip tariant, nemirtingos.
 
Sveikuolės. Jokių lašinukų (tu ką, išprotėjai?), jokių pieno produktų... Vegetarės, veganės, peskatarės... Primygtinai bandančios įrodyti, kad būtent jų kelias yra teisingas. Dvasingos (ar bent jau tokiomis save laikančios) mamytės. Gydosi arbatomis, žolelėmis, ir jei jau susirgai, pats ir kaltas. Visa tai – nuo tavo emocinės būsenos.
 
Verslininkės. Jos išmano, kur susižvejoti visas pašalpas, kas pigiausiai kur gydo, veža, kerpa. Beveik kaip skelbimų lenta. Nereikia net „Google“. Man įdomu, kiek laiko jos praleidžia prie kompiuterio ir telefonu apšnekėdamos viską ir visus? Pala, o ką tuo metu veikia vaikas?
 
Grožio kulto atstovės. Tai čia kas antra mama, ar ne? Na, nėra ką su tuo vaiku veikti, tai gal nagus pradėsiu lakuoti, blakstienas, plaukus priauginti? Talentas? Čia jo nereikia. Apipila grupių puslapius savo paslaugų pasiūlymais. Atpažinsi jas iš mažybinių žodelių: pupytės, saulytės, sauskelnytės, blakstienytės, lovytės...
 
Visų galų meistrės. Čia tos, kurios, žiūrėk, tai siuva, tai mezga, tai kerpa. Papuošalus kuria. Talento ir čia retai, kas mano, kad reikia. Ir pardavinėja. Užsakai vieną, gauni kitą. Paskambini paklausti, kame šaknys, sako, kad siūlų reikiamų neturėjo. Iš patirties kalbu.
 
Ir tų kategorijų dar be galo, be krašto... O kokių perliukų viena kitai pažeriate! Net ausys linksta. Ir labai dažnai skardus juokas, sumišęs su liūdesiu, aplanko. Dviprasmiški jausmai.
 
Verčiau skirkite daugiau laiko savo numylėtiems vaikams ar saviugdai. Nešvaistykite jo prie kompiuterio ekrano.
 
Galbūt, kai atsiras bent viena grupė, kur moteris viena kitai tikrai padės, supras ir palaikys, aš galvosiu kitaip. Dabar gi visi tie Jūsų puslapiai – iš neturėjimo ką veikti, iš tingumo, iš noro būti pastebėtai, išgirstai, o neretai – ir pranašesnei. (Bet ar tokia tikrai esi?)
 
  

Žymos: Mortos tiesa, Supermamytės

Komentarai

Naujausi straipsniai