Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-10-06

Mokyklos nelankančių vaikų tėvams – dar didesnės baudos

  
Mokyklos nelankančių vaikų tėvams – dar didesnės baudos
© Flikcr.com
Tėvai turėtų atidžiau rūpintis vaikais.
Dabartinė sistema Jungtinėje Karalystėje numato didinti £60 civilinę baudą už mokyklos nelankymą iki £120.

Viena iš opiausių Jungtinės Karalystės švietimo sistemos problemų – aplaidus mokinių požiūris į mokyklą ir mokslą. Šiuo metu mokyklos nelankančių mokinių tėvai jau turi mokėti baudą, tačiau, kai kurie tai daryti atsisako.

Įsigaliojus naujai pataisai, tėvai, atsisakantys mokėti baudą už vaikų pravaikštas mokykloje, turės susitaikyti su tuo, kad išmokos vaikui bus – apkarpytos, – pranešė naujienų portalas bbc.co.uk.
Dabartinė sistema Jungtinėje Karalystėje numato didinti £60 civilinę baudą už mokyklos nelankymą iki £120, o jei bauda nesumokama per 28 dienas, pinigus planuojama išskaičiuoti iš vaikui skiriamo krepšelio.
 
„Sistema turi būti pakeista, nes pamokų praleidinėjimas gali pakenkti vaikų ateičiai.“
Šalies Ministras Pirmininkas Davidas Cameronas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl Jungtinės Karalystės vaikų išsilavinimo.
 
„Kuo dažniau vaikai praleidinėja pamokas, tuo didesnė tikimybė, kad jie negaus tinkamo išsilavinimo, suprastės rezultatai, o tai lems jog ir ateities perspektyvos bus prastos. Taigi, pakeitimus būtina daryti jau dabar tam, kad būtų užtikrinta geresnė vaikų ateitis,“ – teigė D. Cameronas.
 
Tėvai turėtų atidžiau rūpintis vaikais
Spaudos asociacijos teigimu, kiek anksčiau šiais metais gauti skaičiai rodo, kad daugiau nei 16 tūkst. tėvų buvo baudžiami už tai, kad nesugebėjo užtikrinti, jog vaikas pasirodys mokykloje. Maždaug trys ketvirtadaliai, o tai yra – 12 479 – pripažinti kaltais dėl to, kad vaikai nelanko mokyklos. 9 214 tėvų paskirtos piniginės, £172 siekiančios baudos.
 
 
  

Žymos: Švietimas, Mokslas, Mokyklos, Nelankymas

Komentarai

Naujausi straipsniai