Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2018-06-20

Moksleiviams uždraus telefonus?

  
Moksleiviams uždraus telefonus?
© pixabay nuotr.
Teigiama, kad telefonai klasėje kenkia vaikų atminčiai.
Telefonų uždraudimas pamokų metu – veiksminga priemonė.

Jungtinės Karalystės (JK) kultūros ministras ragina šalies mokyklose vaikams uždrausti naudotis išmaniaisiais telefonais.

Ministras Mattas Hancockas viešai pareiškė, kad nemažai JK mokyklų jau priėmė tokius draudimus ir ragina jų pavyzdžiu pasekti visas bendrojo lavinimo švietimo įstaigas. Politikas remiasi tyrimų duomenimis, parodančiais, kad telefono turėjimas klasėje gali pakenkti vaiko darbinei atminčiai ar susilpninti jo intelektą net tuo atveju, kai juo nesinaudojama, įrenginys esą blaško dėmesį net ir tada, kai padėtas ant stalo ar yra krepšyje.
„Esu įsitikinęs, kad mokyklose vaikams nereikia prieigos prie socialinių tinklų. Sprendimus gali priimti kiekviena mokykla individualiai ir nemažai įstaigų taip jau pasielgė. Tai sveikintinas žingsnis. Telefonų uždraudimas pamokų metu – veiksminga priemonė.
 
Raginu ir daugiau mokyklų taip pasielgti“, – kalbėjo M. Hancockas.
 
Politikas išsigynė, kad yra nusiteikęs prieš technologijų naudojimą ugdymo procese, ir priminė, kad už tai atsakinga ne tik mokykla, bet ir tėvai.
 
„Tėvai turi užtikrinti tinkamą vaikų technologijų naudojimą. Pavyzdžiui, aš leidžiu savo vaikams namų darbus atlikti naudojant internetą, bet naudotis socialiniais tinklais jiems draudžiama.
Jie neturi telefonų. Kam jie jiems? Juk jie dar vaikai, jiems 11 metų“, – asmenine patirtimi dalijosi ministras.
  

Žymos: Anglijos mokyklos, Moksleiviai, išmanieji telefonai, pamokos

Komentarai

Naujausi straipsniai