tiesa.com   |   2014-02-18

Lytinis ugdymas pakeliui į mokyklas

  
Lytinis ugdymas pakeliui į mokyklas Ar pradėjus lytinį ugdymą mokyklose sumažės nėštumų paauglystėje?

Mokyklose norima pradėti lytinį ugdymą. Tokia idėja gimė seimo narės Aušrinės Marijos Pavilionienės galvoje. Ją socialdemokratė pristatė kolegoms Seime. Politikė įregistravo Švietimo įstatymo pataisos projektą dėl lytinio ugdymo mokyklose.

 Pagal projektą, lytinis ugdymas – asmens teisės į galimybę pasiruošti savarankiškam gyvenimui realizavimas, suteikiant moksleiviui žinias apie lytiškumą, lytiškumo ir asmenybės formavimosi ryšį, lyčių bendravimą, lytinio smurto prevenciją, lytinę sveikatą, su lytiniu elgesiu susijusias rizikas.
M. A. Pavilionienė įsitikinusi, kad lytinis ugdymas turibūti vykdomas visose mokyklose ir jis turi būti prieinamas visiems moksleiviams. Lytinio švietimo pamokose moksleiviams būtų pasakojama apie lytinę brandą, lytiškumo ir asmenybės tapatybės formavimosi ryšį, apie lytinio bendravimo grėsmes ir pasekmės.
 
A. M. Pavilionienė tiki, kad pradėjus švietimą sumažėtų nėštumų paauglių tarpe, taip pat tai būtų prevencinė lytiškai plintančių ligų priemonė.
 
Kol kas panašūs projektai šalies mokyklose nebuvo įgyvendinti. Nuolat atsiranda priešininkų, kurie tikina, kad lytinis švietimas tik dar paskatins moksleivius anksti pradėti gyventi aktyvų seksualinį gyvenimą.
 
  

Žymos: Seimas, Švietimas, Įstatymai

Komentarai

Naujausi straipsniai