Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-11-05

Kas svarbiau: žmonių privatumas ar saugesnė visuomenė?

  
Kas svarbiau: žmonių privatumas ar saugesnė visuomenė?
© Flikcr.com
Šis sprendimas, akivaizdu, turėtų abipusių padarinių.
Valdžia turės galimybę ne tik tikrinti gyventojų naršymo internete istoriją, bet ir sekti telefonuose naudojamas programas.

Didžiojoje Britanijoje netyla kalbos dėl naujo įstatymo projekto (angl. Investigatory Powers Bill), kuris kelia didelę grėsmę žmonių privatumui. Teigiama, jog toks sprendimas yra neišvengiamas siekiant apsaugoti visuomenę.

Kaip rašė naujienų portalas independent.co.uk, įsigaliojus siūlomam įstatymui, valdžia turės galimybę ne tik tikrinti gyventojų naršymo internete istoriją, bet ir sekti telefonuose naudojamas programas. Bus pasitelkiama tam tikra elektroninė įranga, leidžianti matyti visus įrenginyje esančius asmens susirašinėjimus, lankytus tinklalapius ir atliktus veiksmus.
Valdžios atstovų nuomone, informacinėms technologijoms žengiant į priekį, būtina imtis priemonių, kad būtų išvengta šioje erdvėje vykdomų nusikaltimų. Kontrolės nebuvimas palengvintų net teroristinių išpuolių organizavimą.
 
Nemažai įmonių jau dabar savanoriškai sutinka pagelbėti įvairioms tarnyboms ir taip prisidėti prie nusikalstamumo mažinimo. Visgi jei įstatymas įsigalios, visos interneto kompanijos bus priverstos bendradarbiauti su valdžia pateikiant privačius gyventojų naršymo bei komunikacijų duomenis.
 
Toks sprendimas, akivaizdu, turėtų abipusių padarinių. Nors ir kyla nemaža grėsmė žmonių privatumui, tačiau galbūt tai padės išvengti itin rimtų nusikaltimų bei apsaugoti visuomenę.
 
  

Žymos: Saugumas, Privatumas

Komentarai

Naujausi straipsniai