Tiesa.com   |   2017-03-30

JK mokyklose pakeista egzaminų sistema

  
JK mokyklose pakeista egzaminų sistema
© Flickr.com
Šešiamečiai ir septynmečiai egzaminų nebelaikys.
Vaikai Anglijos mokyklose patiria per didelį stresą.

Kontraversiškai vertinami mokymosi pasiekimų testai, laikomi šešiamečių bei septynmečių, bus panaikinti. Tokį radikalų pasiūlymą pateikė vyriausybė, atsižvelgusi į mokytojų, tėvų bei ekspertų patarimus.

Ekspertai, kaip susitarę, tikina, kad maži vaikai Anglijos mokyklose patiria per didelį stresą, nes jiems tenka laikyti egzaminus itin jauname amžiuje. Šie testai privalomi jau daugelį metų, tačiau pastaraisiais metais tėvai ir švietimo įstaigų lyderiai nenurimdami skatino politikus keisti tvarką.
Vietoje egzamino laikymo Švietimo departamentas siūlo kitokį vertinimą vaikams vos pradėjus lankyti mokyklą. Vertinimas turėtų būti atliekamas taip, kad vaikai nesuprastų, jog yra testuojami. Šio vertinimo rezultatai bus naudojami vertinant mokinio pažangą, kai jis 11-os metų baigs pradinę mokyklą.
 
Pasak politikų, vienoks ar kitoks vertinimas būtinas, norint suteikti vaikui visą reikiamą pagalbą. Siekiant išmokyti jį įgūdžių, praversiančių vėliau gyvenime ir išpildyti jo potencialą. Nacionalinė mokytojų profsąjunga pasveikino naująjį pokytį, mat jo laukta itin ilgai.
 
 
  

Žymos: Anglijos mokyklos, Egzaminai

Komentarai

Naujausi straipsniai