Tiesa.com   |   2013-03-19

Dirbančioms šeimoms – papildomos išmokos vaikų priežiūrai

  
Dirbančioms šeimoms – papildomos išmokos vaikų priežiūrai Vaiko priežiūra Britanijos darželiuose ne visiems įkandama.

Britanijos vyriausybė seniai kalbėjusi apie būtinybę palengvinti dirbančių šeimų su vaikais mokestinę naštą, pristatė naują paramos modelį, kuris įsigalios nuo 2015 metų., pranešė BBC.co.uk

Šiuo metu Britanijoje vaiko priežiūra yra viena iš brangiausių pasaulyje ir dažnai priverčia vieną iš tėvelių pasitraukti iš darbo, kad galėtų pasirūpinti vaikais. Vyriausybė planuoja remti šeimas, kurioje dirbs abu tėvai ir kompensuoti bent 20 proc. vaiko priežiūros išlaidų, tačiau ši suma negalės viršyti 1200 svarų per metus. Toks vidurkis paskaičiuotas remiantis, jog šiuo metu Britanijoje tėvų išlaidos vaikų priežiūrai siekia iki 6 tūkst. svarų per metus.
Nuo 2015 m., įsigaliojus naujai kompensavimo sistemai, bus remiamos dirbančios šeimos, kuriose auginami vaikai iki 5 metų, tačiau palaipsniui vaikų amžiaus limitas bus didinamas iki 12 metų. Vyriausybė tikisi, kad tokia paramos sistema pagelbės 2,5 mln. dirbančių britų šeimų.
 
Svarbu pabrėžti, kad norintys pasinaudoti naująja valstybės parama, abu tėvai privalės dirbti, ta pati taisyklė galios ir vienišiems tėvams. Taip pat per metus uždirbamos šeimos nario pajamos negalės viršyti 150 tūkst. svarų per metus. Šeimos, kuriose bent vienas iš tėvų nedirbs, negalės gauti tokios paramos, nes vyriausybė siekia apsisaugoti nuo piktnaudžiavimo parama.
 
Visgi, dar svarstoma, ar naujoji sistema bus tobulesnė už dabar galiojančią „voucher“ išmokų sistemą, kuri per metus vidutiniškai leidžia sutaupyti apie 900 svarų mokesčių sąskaita vienam asmeniui. Taigi jei dirba abu tėveliai, gali būti sutaupyta apie 1800 svarų. Tačiau ši sistema prieinama tik nedidelei žmonių daliai, kurie dirba pas darbdavius, dalyvaujančius valstybės remiamoje programoje. Tokių darbdavių Britanijoje yra tik 5 proc.
 
Planuojama, kad 2015 m. įsigaliojus naujajai sistemai, jau dalyvaujantys senojoje, galės joje pasilikti savo noru, tačiau naujiems tėveliams senoji sistema nebegalios.
 
  

Žymos: Švietimas, Vaikai, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai