Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2017-04-13

Anglijoje masiškai uždaromos vaikų žaidimų aikštelės

  
Anglijoje masiškai uždaromos vaikų žaidimų aikštelės
© Flickr.com
Uždarius kelis šimtus vaikų žaidimų aikštelių planuojama uždaryti dar tiek pat.
Vienas iš penkių vaikų Anglijoje laikomas pavojingai nutukusiu, tad jiems būtina fizinė veikla.

Anglijoje dėl didžiulio biudžeto sumažinimo uždaryta šimtai vaikų žaidimo aikštelių. Skaičiuojama, kad jų bus ir daugiau, mat vyriausybė leido šį sprendimą priimti rajonų savivaldybėms.

Nuo 2014-ųjų balandžio mėnesio uždaryta 214 viešų vaikų žaidimo aikštelių. Iki kitų metų pabaigos planuojama sunaikinti dar 234. Realūs skaičiai gali būti dar didesni, nes trečdalis savivaldybių vis dar nepaskelbė savo planų naujai sudarytam ir gerokai mažesniam biudžetui išleisti.
Per dešimtmetį nuo 2010-ųjų savivaldybių biudžetams skirta 30 milijardų svarų sterlingų mažiau, nei planuota. Toks biudžeto mažinimas vadinamas taupymo įgyvendinimu. Tačiau jo priešininkai tikina, kad vaikai nusipelnė viešų žaidimų aikštelių parkuose, mat ne visi turi sodus ar kiemus, tad ir vietą pažaisti jiems turi suteikti valdžia.
 
Vaikų žaidimo centrams per pastaruosius trejus metus skirta 82 mln. svarų sterlingų mažiau, nei planuota. Skaičiuojama, kad savivaldybių biudžetas sumažintas 37 proc., o tai reiškia ne tik vaikų aikštelių uždarymą, bet ir 500 tūkst. panaikintų darbo vietų.
 
Aktyvistai kaltina vyriausybę dviveidiškumu. Vienas iš penkių vaikų Anglijoje laikomas pavojingai nutukusiu, tad jiems būtina fizinė veikla, galimybė žaisti gryname ore. Ne visos šeimos išgali sumokėti už vaikų laisvalaikio būrelius, tad lauko žaidimų aikštelės gali būti jų vienintelė galimybė pajudėti. Nors vyriausybė žada mažinti vaikų antsvorį ir veiklos trūkumą, kita ranka atima visiems prieinamą fizinės veiklos galimybę.
 
  

Žymos: Laisvalaikis, Biudžetas, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai