Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2012-09-03

Anglijoje bus atidarytos dar 55 nemokamos mokyklos

  
Anglijoje bus atidarytos dar 55 nemokamos mokyklos Vyriausybė siekia, kad kuo daugiau mokinių mokytųsi arti savo namų.

Ministrų teigimu, šį mėnesį Anglijoje bus atidarytos 55 naujos nemokamos mokyklos taip patrigubinant jau esamų nemokamų mokyklų skaičių rajone, pranešė bbc.co.uk.

Švietimo sekretorius Michaelis Gove‘as sakė besitikintis, kad naujosios mokyklos bus ne prastesnės nei šiuo metu egzistuojančios nemokamos rajonų mokyklos. Nemokamos mokyklos finansuojamos vyriausybės, nepavaldžios rajonų savivaldybėms ir jose lengviau kontroliuoti mokytojus bei įstaigos biudžetą.
Pranešama, kad nemokamas mokyklas galės prižiūrėti įvairios socialinės grupės, pavyzdžiui: tėvų susirinkimai, labdaros organizacijos, religinės ar savanorių grupės. Švietimo departamentas patvirtino, kad šį mėnesį atidarius 55 mokyklas ir patvirtinus jų naudingumą bei reikalingumą rajonams, kitąmet bus atidaroma dar 114 nemokamų mokyklų.
 
M. Gove‘as teigė, kad „kiekvienam vaikui reikalinga galimybė turėti mokyklą, įkurtą netoli jo namų. Šios mokyklos buvo įkurtos ir bus prižiūrimos žmonių grupių, norinčių suteikti darbo klasei priklausančioms šeimoms tokias pat galimybes, kokias turi turtingos šeimos. Pirmosios 24 mokyklos tapo labai populiarios, tikimės, kad ir antroji banga bus tokia pat sėkminga“.
 
Šešėlinės vyriausybės švietimo sekretorius Stephenas Twiggas klausė M. Gove‘o, kiek, jo manymu, naujųjų mokyklų, į kurias investuota £2.3 mln., liks pustuštės. Švietimo sekretoriaus teigimu, šiais metais daugiau negu 3000 mokinių nepateko į nemokamas mokyklas, esančias arčiausiai jų namų, tad tėvams teko rinktis toliau įsikūrusias arba privačias mokyklas ir taip patirti papildomų problemų. Jei nemokamų mokyklų idėja pasiteisins, vyriausybė mano, kad kitąmet mokinių skaičius padidės nuo 2 iki 3 tūkst., nes tėvams nebereikės laukti laisvų vietų nemokamose mokyklose.
 
 
  

Žymos: Anglija, Švietimas

Komentarai

Naujausi straipsniai