Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-04-05

Alkstančius vaikus jau turi maitinti mokytojai

  
Alkstančius vaikus jau turi maitinti mokytojai
© Flickr nuotr.
Vis daugiau Anglijos vaikų alksta: pietus gauna iš mokytojų, nes tėvai nebeišgali.
Beveik vienas iš keturių mokytojų sakė į mokyklą nešęs maisto alkstantiems vaikams.

Anglijos mokytojai skambina pavojaus varpais. Jie sako turintys gelbėti į mokyklą atėjusius alkstančius vaikus savu maistu.

Anglijos, Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos mokytojus vienijanti profesinė sąjunga NASUWT teigė, kad vis dažniau mokytojams tenka kovoti su skurdo ir būsto trūkumo pasekmėmis.
Kaip pranešė bbc.co.uk, mokytai patikino, kad vis daugiau vaikų į mokyklas ateina alkani ir netinamai apsivilkę šaltam orui. Mokytai pripažino turintys vaikus maitinti savo išgalėmis.
Tokia mokyklų realybė paaiškėjo po to, kai mokytojų profesinė sąjunga apklausė savo narius ir gavo daugiau nei 2500 atsakymų.
 
Daugiau nei du iš trijų į klausimus atsakiusių mokytojų kalbėjo apie alkstančius mokinius.
 
„2015-aisiais vaikai neturėtų būti alkani ir eiti į mokyklą be kojinių ar paltų. Kai kurie vaikai gyvena Viktorijos erai būdingame skurde, ir skursta jie gyvendami miestų centruose,” – teigė vienas neprisitatęs mokytojas.
Beveik vienas iš keturių mokytojų sakė į mokyklą nešęs maisto alkstantiems vaikams, o dar didesnė dalis mokytojų patvirtino, kad vaikus savo lėšomis maitina pačios mokyklos.
 
Daugiau nei trys iš keturių mokytojų taip pat patvirtino, kad vaikai į mokyklą ateina „netinkamai apsirengę”, pavyzdžiui, spaudžiant šaltukui būna be kojinių ar paltų.
 
Panašus skaičius mokytojų teigė, kad dėl maisto trūkumo, vaikai negali susikaupti mokslams.
 
Be to, vis daugiau vaikų namo turi nešti laiškus tėvams apie neapmokėtus pietus ir, net jei vaikai serga, tėvai vis tiek juos atveda į mokyklą, nes negali leisti sau prabangos pasiimti laisvadienio.
„Daugelis iš mūsų vaikams nešė pusryčius, kad jie galėtų įvykdyti visus dienos mokymosi programos reikalavimus, kiti mokytojai davė uniformas, knygas, paltus,” – sakė Nacionalinės mokytojų sąjungos prezidentė Philipa Harvey.
 
Mokytojai teigė, kad jie yra priversti kovoti su platesnėmis socialinimėmis problemomis: tėvų finansiniais sunkumais, gyvenimu laikiname būste ar išgyvenimu per maisto bankų labdarą.
 
 
  

Žymos: Skurdas, Vaikai, Anglijos mokyklos

Komentarai

Naujausi straipsniai