Tiesa.com, standard.co.uk   |   2019-07-31

Vis daugiau dvylikamečių įtraukiami į narkotikais užsiimančių gaujų veiklą

  
Vis daugiau dvylikamečių įtraukiami į narkotikais užsiimančių gaujų veiklą
© facebook nuotrauka

Gaujų nariais tampama vis ankstyvesniame amžiuje ir jie - aršesni nei kada nors. Parlamentarai įspėja, kad socialinių darbuotojų ir finansinės paramos sektoriui organizacijų, stabdančių jaunimo nusikalstamumą stygius užtikrintai veda į nacionalinio lygmens krizę.

Bendruomenių Rūmų komitetas, įsteigtas specialiai susiklosčiusiai situacijai tirti vykdė tyrimą ir įspėja, kad į gaujas dažniausiai šiuo metu patenka 12 - 14 metų vaikai. Negana to, tokio itin jauno amžiaus vaikais lengva manipuliuoti, tad gaujose jie įstringa ir tęsia nusikalstamą veiklą ir brandesniame amžiuje.  
Vienas kraupiausių tyrimo atradimų - į gaujų veiklą įtrauktas vos aštuonerių metų berniukas.  
 
Ne paslaptis, kad tokio amžiaus vaikai dažnai nesupranta galimų savo veiksmų atoveiksmių, didelę dalį atliekamų veiksmų priima tarsi tam tikrą fantaziją ar žaidimą, tad yra lengvai manipuliuojami vyresnių gaujos narių, tad neretai tampa aršiausiais, žiauriausiais gaujos ginklais.  
 
Cressida Dick komitetui pasakojo, jog pastaruoju metu gaujų nariai linksta link daugybinių sužalojimų - jie siekia suluošinti savo aukas gyvenimui, naudoja medžioklinius peilius, mačetes ar tiesiog didžiausius virtuvinius peilius.  
 
Vaikai taip pat naudojami narkotikų platinimui.  
Pranešdama tyrimo išvadas komiteto pirmininkė Yvettte Cooper pabrėžė, kad vienas niūriausių atradimų - vaikų iki šešiolikos metų, atsidūrusių ligoninėse dėl peiliais sukeltų sužalojimų skaičiaus padvigubėjimas.
 
Ji kalbėjo: „paaugliai miršta mūsų gatvėse. Reikia daug labiau stengtis paveikti jaunuolių gyvenimą ankstyvose stadijose, užtikrinti, kad jiems nestigtų saugių vietų, kuriuose galėtų prisiglausti bei patikimų suaugusiųjų, kurie juos apgintų nuo pikto.”  
  

Žymos: Vaikai, peiliai, užpuolimai peiliu, vaikai su peiliais

Komentarai

Naujausi straipsniai