Tiesa.com   |   BBC, The Daily Mail   |   2015-01-14

Tūkstančiai Europos sąjungos piliečių – potencialūs teroristai

  
Tūkstančiai Europos sąjungos piliečių  –  potencialūs teroristai
© Flickr/David Holt nuotr.
Teroristinių išpuolių grėsmė Europoje – didžiausia nuo Rugsėjo 11-osios.

„Europolo” vadovas paskelbė, kad mažiausiai penki tūkstančiai Islamo fanatikų, grįžusių iš fronto linijų Sirijoje, yra Europos sąjungos (ES) piliečiai. Tarp jų – ir šimtai britų. Jų keliama teroristinių išpuolių grėsmė esą yra didžiausia nuo Rugsėjo 11-osios įvykių 2001 metais.

Europos sąjungos kriminalinės žvalgybos agentūrai „Europol” vadovaujantis britas Robas Wainwrightas pranešė, kad nuo 3000 iki 5000 ES piliečių, grįžusių iš Sirijos, yra potencialūs teroristai.
„Europolo” akiratyje – skirtingų institucijų šalyse narėse paskelbtos mažiausiai pustrečio tūkstančio įtaramiųjų pavardės, pranešė BBC ir kita britų žiniasklaida.
 
Didžiosios Britanijos saugumo tarnybos generalinio direktoriaus Adrew Parkerio teigimu, manoma, kad praėjusią savaitę į Siriją vyko apie 600 britų.
 
„Europolo” vadovas taip pat pažymėjo, kad teisėsaugininkai neturi galimybių kontroliuoti įtariamųjų susirašinėjimo internete ir tai yra „viena didžiausių” policijos problemų.
 
Pareigūno įspėjimai nuskambėjo po to, kai praėjusią savaitę teroristai Prancūzijoje per tris dienas nužudė 17 žmonių.
 
R. Wainwrighto teigimu, Europa susiduria su „didžiausia terorizmo grėsme nuo Rugsėjo 11 įvykių.”
 
„Mes susidūriame su gausybe daugiausiai jaunų vyrų, kurie gali čia sugrįžti kada panorėję kurie turi potencialio, noro ir galimybių įvykdyti tokius pats išpuolius, kokius praėjusią savaitę matėme Paryžiuje,” – sakė R. Wainwrightas.
„Europolo” vadovas pripažino, kad kai kuriais atvejais teroristai policininkams Europoje yra nepasiekiami.
 
„Realybė yra tokia, kad saugumą turinčios užtikrinti institucijos neturi galimybių pilnai apsaugoti visuomenės nuo tokių pavojų,” – pareiškė R. Wainwrightas.
 
Jis pažymėjo, kad teroristai vis dažniau siunča „sudėtingai užšifruotas” žinutes internetu, naudodamiesi vadinamuoju „tamsiuoju tinklu.”
 
Po Paryžiaus įvykių Jungtinės Karalystės pareigūnai vėl ėmė diskutuoti apie teisėsaugos institucijų galių sustiprinimą, suteikiant joms teisę perimti asmeninius žmonių laiškus ir žinutes.
 
Jei gegužę bus perrinktas, premjeras Davidas Cameronas, jis pagrasino užblokuoti tokias populiaras susirašinėjimo programėles kaip „Whatsapp” arba „Snapchat”. Esą fanatikų susirašinėjimas turi būti prieinamas pareigūnams.
 
Britų policija ir žvalgybos agentai esą negali perskaityti šiose programėlėse vykstančių susirašinėjimų, nes jų duomenys yra užšifruoti.
 
Jeigu D. Camerono pažadai virstų įstatymu, telefono ir interneto bendrovės būtų priverstos saugoti gausybę informacijos apie elektroninius laiškus, telefoninius pokalbius ar lankytus interneto puslapius.
 
 
 
  

Žymos: Terorizmas, Policija, Sirija, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai