Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-27

Terorizmu apkaltintas ligonis?

  
Terorizmu apkaltintas ligonis?
© Flickr.com nuotr.
Įtartinas paketas North Greenwich stotyje rastas praėjusį penktadienį.
Teisme įtariamasis šypsojosi, mojavo publikai ir rodė iškeltus nykščius jį ginančiam teisininkui.

Ketvirtadienį į Londono teismą atvestas jaunuolis, praėjusią savaitę galimai palikęs įtartiną paketą Londo metro traukinyje ir pakėlęs ant kojų kovos su terorizmu pareigūnus.

Į Westminsterio magistratų teismą atvestas 19-metis Damonas Smithas šypsojosi, mojavo publikai ir rodė iškeltus nykščius jį ginančiam teisininkui. Londono Metropoliteno universitete studijuojantis vaikinas sulaikytas praėjusį šeštadienį, jam pareikšti įtarimai dėl teroro aktų užsakymu, kurstymu bei rengimu.
Manoma, jog praėjusį penktadienį jis metro traukinyje paliko įtartiną paketą, galimai sprogmenį, kuris aptiktas North Greenwich stotyje, esančioje prie O2 arenos. Dėl šio įvykio sutriko metro eismas, o vėliau priimtas sprendimas stiprinti požeminio susisiekimo transporto sistemos apsaugą, stotyse budi ginkluoti policininkai.
 
Įtariamasis Londone sulaikytas jau kitą dieną po įvykio, jis priešinosi, tad teko panaudoti elektrošoką.
 
Šeštadienį Devone esančiame name, kuriame D. Smithas anksčiau gyveno su motina, rastas dar vienas įtartinas paketas.
 
Įtariamąjį atvedus į teismą, teisėjas tik paprašė jo patvirtinti savo vardą, amžių ir adresą. Bylos nagrinėjimą pertraukė D. Smitho motina – moteris rėkė, jog jos sūnus esą nežino ką daro, mat serga Aspergerio sindromu.
 
Šis autistinis vystymosi sutrikimas, pasižymi tuo, kad asmuo gali pasirodyti keistas, nepritampa prie kitų žmonių, turi bendravimo, tarpusavio supratimo, emocinio kontakto problemų. Nors šis sutrikimas neišgydomas, tačiau turintis sindromą asmuo gali sėkmingai integruotis į visuomenę.
 
  

Žymos: Terorizmas, London metro, North Greenwich

Komentarai

Naujausi straipsniai