Tiesa.com   |   2018-03-07

Teisingumas pasivijo – lietuvis po ilgų slėpynių įkliuvo britams

  
Teisingumas pasivijo – lietuvis po ilgų slėpynių įkliuvo britams
© Lietuvos muitinės nuotr.
Kokainas aptiktas oro uoste tikrinant keleivių bagažą.
Įtariamasis galiausiai įkliuvo JK pareigūnams už kitus sunkius nusikaltimus

Jungtinės Karalystės policijos pareigūnai sulaikė ir kolegoms Lietuvoje perdavė lietuvį, kuris penkerius metus slapstėsi nuo bausmės už didžiulio kokaino kiekio kontrabandą.

Lietuvos muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai baigė dar 2012-ųjų gruodį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl Palangos oro uoste sulaikytos 3 kg kokaino kontrabandos. Dėl taktinių tyrimo sumetimų apie kvaišalų sulaikymą tuomet viešai neskelbta.
Narkotikų gabentojas – Lietuvos pilietis A. B. buvo suimtas, nuteistas ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, bet kitas asmuo – įtariamas narkotikų kontrabandos organizatorius, kaunietis G. Č., kurį laiką slapstėsi ir į Lietuvos pareigūnų rankas pateko tik pernai rudenį.
 
Muitinės pareigūnai kokainą aptiko 2012-ųjų gruodžio 11 dieną, kai su tarnybiniu šunimi Palangos oro uoste tikrino keleivių bagažą. Šuniui aktyviai susidomėjus iš Čilės per Paryžių ir Rygą atvykusio kauniečio A. B. lagaminu, jame rasti du tušti kompiuterių dėklai. Detaliai patikrinus minėtus dėklus, jų sienelėse, po apmušalu, rasti 4 paketai su kokainu.
 
A. B. buvo suimtas, o vėliau nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausme. Tačiau pagrindinis įtariamasis narkotikų kontrabandos organizatorius – Kauno gyventojas G. Č., kurį laiką slapstėsi užsienyje, o galiausiai įkliuvo JK pareigūnams už kitus sunkius nusikaltimus.
 
Todėl tik 2017 metų rudenį pagal Europos tyrimo orderį jis buvo išduotas Lietuvai. Vyras jau šį mėnesį turėtų stoti prieš teismą.
  

Žymos: Anglijos policija, Kontrabanda, kokainas, narkotikai , palangos oro uostas, europos arešto orderis

Komentarai

Naujausi straipsniai